ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У СУБОТИЦИ: Црвено-бели наставили да ређају победе у Суперлиги Србије (ФОТО/ВИДЕО)

26. 10. 2024. у 19:49

ЦРВЕНА звезда наставила је да ређа победе у Суперлиги Србије. Црвено-бели су у Суботици победили Спартак са 5:1 и тако уписали 10. везани тријумф у првенству.

Дошао је шампион на север наше земље у лошем расположењу после убедљивог пораза у Лиги шампиона од Монака (5:1), али то га није омело да одиграо добру утакмицу и слави.

Када је Силас у 18. минуту затресао мрежу ривала било је јасно да ће бодови отићи за Београд. Гости су и након водећег поготка наставили да нападају, па су до одласка на одмору дуплирали предност.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Играо се 41. минут кад је Милан Родић сјајно испратио центаршут Луке Илића и главом закуцао лопту у гол који је чувао Марин Дулић.

Ништа се није променило у наставку сусрета. Звезда је наставила да напада и на 3:0 повисио је Шериф Ендијај у 51. минуту са беле тачке.

Успео је Спартак бар мало да ошамути ривала. Лука Бијеловић је у 58. минуту добро испратио где ће се одбити лопта коју је не баш најбоље одбио Марко Илић и убацио је у празан гол.

Ипак, овај резултат није био дуго на снази. У 62. минуту се у стрелце уписао и Фелисио Милсон. Пробио је Силас по десној страни, центрирао је оштро по земљи, а репрезентативцу Анголе је остао лакши део посла.

Коначан резултат поставио је Александар Катаи у 72. минуту. Одлично је испратио убацивање Немање Радоњића са десног бока и главом је матирао Дулића.

Црвена звезда је убедљиво прва на табели са 34 бода, има девет више од Младости. Спартак је на претпоследњем 15. месту са свега девет.

Спартак - Црвена звезда 1:5 (0:2)

Стадион: Градски стадион. Гледалаца: око 5.000. Судија: Никола Радаковић (Нови Сад). Стрелци: Бијеловић 58 (Спартак) - Силас 18, Родић 41, Ендијај 51 пен, Милсон 62, Катаи 72.

СПАРТАК (4-5-1): Дулић - Каике, Виторовић, Богићевић, Паласиос (од 46. Бијеловић) - Тодороски, Ћаласан, Коларић, Кваку (од 63. Ебука), Мијић (од 46. Лукић) - Бабић (од 81. Пејић Тукуљац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): М. Илић - Сеол, Ђига, Лековић, Родић (од 74. Милосављевић) - Крунић (од 65. Далсио), Канга - Силас (од 65. Радоњић), Л. Илић (од 78. Максимовић), Милсон - Ендијаје (од 65. Катаи).

Друго полувреме: Спартак - Црвена звезда 1:5

90' - Крај утакмице!

72' - ГОЛ ЗВЕЗДА! Сјајна акција резервиста. Немања Радоњић је центрирао са десне стране, све је добро пратио Александар Катаи и главом је закуцао лопту у мрежу ривала.

62' - ГОЛ ЗВЕЗДА! Експресан одговор гостију на погодак домаћина. Силас је пробио поред Коларића, послао је лопту пред гол ривала а тамо се најбоље снашао Милсон који је успео да затресе мрежу ривала.

61' - Добар напад црвено-белих. Ендијаје је повукао лопту у казнени простор, оставио је повратну за Илића чији ударац је завршио мало поред гола.

58' - ГОЛ СПАРТАК! Смањује домаћин предност. Тодороски је шутирао, Илић је одбио на ногу Луки Бијеловићу коме није било тешко да је убаци у празну мрежу.

51' - ГОЛ ЗВЕЗДА! Ендијај постиже погодак са беле тачке. То је био осми гол Сенегалца у Суперлиги Србије.

46' - Почело је друго полувреме!

Прво полувреме: Спартак - Црвена звезда 0:2

45' - Крај првог полувремена!

41' - ГОЛ ЗВЕЗДА! Нови гол постигли су гости. Лука Илић је центрирао из слободног ударца, а Родић је главом закуцао лопту у мрежу ривала.

39' - Покушао се искоса са десне стране Сеол, али добро је био постављен Дулић и зауставио је ударац репрезентативца Јужне Кореје.

37' - Нема много узбуђења од кад су гости повели. Нападају црвено-бели и даље, но правих прилика није било.

24' - Велику прилику није искористила Звезда. Лопта је дошла до Ендијајеа на петерцу. Он се није најбоље снашао и до промене резултата није дошло.

18' - ВОДИ ЗВЕЗДА! Центрирао је из корнера Илић, главом је лопту на другу стативу пребацио Крунић, а на правом месту је био Силас који је закуцао лопту у мрежу ривала.

16' - Напада Звезда од почетка утакмице, али правих прилика још увек нема, тако да голмани нису били на искушењима.

9' - Центрирао је Лука Илић из корнера, главом је пробао Милан Родић, но није био прецизан.

3' - Већ два корнера су извели гости, али ниједном није било опасности по Дулића.

2' - Почела је утакмица у Суботици!

Састави тимова:

СПАРТАК (4-5-1): Дулић - Каике, Виторовић, Богићевић, Паласиос - Тодороски, Ћаласан, Коларић, Кваку, Мијић - Бабић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): М. Илић - Сеол, Ђига, Лековић, Родић - Крунић, Канга - Силас, Л. Илић, Милсон - Ендијаје.

Уочи меча:

Изабраници Владана Милојевића су осим пораза платили цену и повредама у Кнежевини. Повреде су зарадили Бруно Дуарте, Питер Олајинка и Далсио Гомеш.

Ипак, шампион наше земље има веома широк састав и свакако је фаворит у дуелу са тимом са севера Србије.

Спартак овај меч не дочекује у доброј форми. Суботичани су у претходне четири утакмице освојили само један бод, било је прошле недеље против ОФК Београда (1:1).

Звезде данашњи ривал итекако лежи. Црвено-бели су у серији од 17 победа, а последи пут нису тријумфовали још 2016. године када је на истом овом месту било 1:1.

Подсетимо, клуб са "Маракане" је први на табели са 31 бодова, док је Спартак на 15. месту са девет.

БОНУС ВИДЕО: НЕСТВАРНО: Ово су навијачи Звезде урадили фудбалерима после дебакла против Монака

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26