И ВЕЛИКАНИ ДРХТЕ: Славни европски клубови испод свог нивоа ове сезоне у Лиги шампиона

Недељко Иљукић

07. 11. 2024. у 14:52

ЧЕТИРИ утакмице, четири победе. После 270 минута фудбалља у овогодишњој Лиги шампиона која се игра у потпуно новом формату, само један клуб може да се похвали учинком од сто одсто. То је Ливерпул који и у најквалитетнијој лиги на планети, енглеској Премијер лиги господари са врха.

И ВЕЛИКАНИ ДРХТЕ: Славни европски клубови испод свог нивоа ове сезоне у Лиги шампиона

Танјуг/АП

Летимичан поглед на табелу на којој је први пут у историји ЛШ чак 36 тимова, ствари почињу да се раздањују. Оссим учинка од сто одсто који има Ливерпул, тужно делује поглед на дно табеле, на којем учинак од сва четири пораза у прва четири кола имају срски шампион Црвена звезда, али и Слован, Лајпциг и Штурм. Ови тимови ће у преосталом делу такмичења, односно у три преостала кола покушати да спасавају част, али и сакупе неки бод више.

* РЕГИСТРУЈ СЕ, УПЛАТИ 500 ДИНАРА И ПРЕУЗМИ 3.000 ДИНАРА ЗА СПОРТСКО КЛАЂЕЊЕ *

Оно што додатно скреће пажњу је танак учинак неких од највећих европских клубова. Пре свих, Реал Мадрида, јер се актуелни шампион европе у новој сезони мучи са формом и реултатима. Екипа Карла Анчелотија је освојила за сада само шест бодова после победа над Штутгартом и Борусијом Дортмунд, али су је порази од Лила и Милана довели на шокантно, 18. место на табели.

* РЕГИСТРУЈ СЕ, УПЛАТИ 500 ДИНАРА И ПРЕУЗМИ 3.000 ДИНАРА ЗА СПОРТСКО КЛАЂЕЊЕ *

Сличну судбину са "краљевским клубом" за сада деле још и градски ривал Атлетико Мадрид, Бајерн Минхен, Милан или ПСЖ, док су апсолутни фудбалски хитови за сада дебитант у било ком европском такмичењу, Брест или Спортинг Лисабон чији тренер Рубен Аморим ускоро прелази на клупу Манчестер јунајтеда.

Навијаче Звезде су у среду увече занимали и резултати Штутгарта и Јанг Бојса, два од четири преостала ривала у Лиги шампиона. Штутгарт је прелако код куће изгубио од Аталанте у којој је свих 90 минута на клупи преседео српски репрезентативац Лазар Самарџић. Јанг Бојс је на неутралном терену у Немачкој повео, па изгубио 2:1 од украјинског Шахтјора, па је јасно да ће Звезда неки од својих првих бодова у елитном такмичењу да потражи баш против Немаца које дочекује у Београду 27. новембра, или Швајцараца којима иде у госте 29. јануара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ ОВО КОНАЧНО ТА ГОДИНА? Некадашњи шампион Европе седам дугих сезона чека на повратак у елиту

ДА ЛИ ЈЕ ОВО КОНАЧНО ТА ГОДИНА? Некадашњи шампион Европе седам дугих сезона чека на повратак у елиту

ПРВИ меч 23. кола немачке Цвајте одиграће два тима која се боре за директну промоцију, Хамбург и Кајзерслаутерн. Меч се игра на "Фолкпаркстадиону" и почиње од 18 часова и 30 минута.

21. 02. 2025. у 08:50

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКОВА БИВША - ПОЗНАТА НОВИНАРКА: Узела презиме Ражнатовић, он је оставио након два месеца

ВЕЉКО Ражнатовић годинама је у срећном браку са некадашњом кошаркашицом Богданом са којом је добио и троје деце, но, с времена на време, покрене се прича и о његовим бившим изабраницама.

21. 02. 2025. у 19:34

Коментари (0)

СЕЗОНА САЈМА: Заслужили сте повољан одмор!