АЛБАНЦИ У ПАНИЦИ: "Нестају" им људи на Косову и Метохији, подаци су драстични - у лажној држави и сами признају: Општи очај живота!
Косово је Србија, а код Албанаца који јужну српску покрајину сматрају некаквом лажном државом - ових дана је све лошија ситуација када се ради о томе како људи доживљавају живот на том простору.
Фото: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ
Слика "очајног живота" стиже - из једног од најпопуларнијих приштинских дневних листова, јер управо "Коха диторе" сведочи о томе кроз спортску призму, признајући да су тамошњи животни услови далеко испод уобичајених.
И, та прича креће овако:
"У среду увече одигране су две кошаркашке утакмице. Једна утакмица Јединствене лиге одиграна је у Призрену, а друга у Сувој Реци. Али у оба града, односно у гимназијама, број гледалаца је био мали.
У Призрену, односно у сали Сезаи Сурои преношен је меч Сигал Приштина – Влазними са мање од десет гледалаца!
Свега неколико гледалаца на кошаркашком мечу у лажној држави Косово / Screenshot / Јединствена лига / Коха диторе
Мали број гледалаца је у среду пратио и следећи меч Јединствене лиге, између Златног орла Илита и Тиране у дворани '13.јун' у Сувој Реци.
Заправо, пада гледаност чак и на свим осталим утакмицама на територији Косова. Али, не само у кошарци. Пад гледаности је и у осталим екипним спортовима, фудбалу, рукомету и одбојци", пише Коха.
Инфраструктура је ужасна, али тек живот...
Наводећи потом речи Артана Мехметија, бившег кошаркаша Трепче, да је испрва пад гледаности био због пада квалитета екипа, поменути лист додаје:
"И у одбојци је велики пад гледаности. На пример, финале Купа федерације у обе конкуренције је преношено уз веома мали број гледалаца на трибинама. Тако је и у фудбалу. Иако су улагања велика, гледаност је веома мала.
Али, не ради се ту само о незаинтересованости већинског становништва у јужној српској покрајини за спорт.
Напротив.
Фудбалски тренер Гани Сејдиу каже да јесте тачно да је лоша инфраструктура одиграла велику улогу у смањењу гледаности, али истиче још неколико фактора.
Најважнији је:
Очајан живот
- Треба рећи да је друштвено стање, општи очај живота људи, један фактор. Јер, у том стању људи тешко проналазе мотив за нешто друго - истакао је он.
Сејдиу је додао да је, по њему, уз "очај живота" ипак највећи проблем инфраструктура "која је јако лоша".
- Не нуди чак ни минималне услове да се иде на стадионе да се гледа меч - каже, додајући - Али, они који су заслужни за ово, мислим да не раде довољно у овом сегменту, који је један од најважнијих у спорту", закључује "Коха диторе".
Не пропустите:
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ОПУШТЕНА" УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј
БОРУСИЈА Дортмунд ће у последњем колу Бундеслиге гостовати Вердеру на "Весер стадиону" (15.30) жељна да сезону заврши са највећим бројем бодова још од 2018. године и тако докаже да је доста напредовала под Ником Ковачем.
16. 05. 2026. у 07:00
ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!
Још увек траје крхко примире које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), али спорт и те како осећа последице целе те ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.
16. 05. 2026. у 12:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (4)