ШОК: Мимовић тек дошао, а напушта Фенербахче, Мурињо кипти од беса!
ФЕНЕБРАХЧЕ је ове зиме пазарио Огњена Мимовића из Црвене звезде за 8,700.000 евра, а недуго потом схватили су Турци да од Србина неће моћи да имају вајде.

ФОТО: Приватна архива
Шта је посреди? Према правилима Суперлиге Турске, сваки клуб може у тиму да региструје 14 странаца, а Мимовић је први испод листе, дакле 15.
Све је потврдио и тренер Фенербахчеа Жозе Мурињо који је изузетно незадовољан ситуацијом.
- Мислим да Мимовића неће бити ни на једној листи, јер као што знате у турском Супер Лигу можемо да имамо само 14 страних играча, а са њим их имамо 15. Тако да мислим да неће бити ни на једној листи - рекао је Португалац.
Тренутно у саставу Фенербахчеа, место за странце заузимају: Дијего Карлос, Андерсон Талиска, Милан Шкринијар, Александер Ђику, Един Џеко, Душан Тадић, Фред, Филип Костић, Јусеф Ен Несири, Брајт Осаји-Самјуел, Софијан Амрабат, Доминик Ливаковић, Себастијан Шимански и Алан Сен Максиман.
Оно што је додатан проблем за "канаринце" је чињеница да у наредној сезони број странаца у тиму (дакле, не на терену) пада на максималних 12.
А тек ће ту онда Фенербахче бити у проблему. Мада из Истанбула стижу уверавања да ће Мимовић бити међу одабранима од наредне сезоне.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

БРАВО ДЕВОЈКЕ! Србија граби ка одбрани светског злата
СЈАЈНО су наше одбојкашице започеле одбрану светског злата, рутинском победом над Украјином (3:0), а данас чету Зорана Терзића очекује обрачун са Камеруном (15.30) који не би требао представљати проблем репрезентацији Србије.
25. 08. 2025. у 10:00

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОСТАО МУСЛИМАН?! Да ли ће да промени и име?
Кристијано Роналдо, један од најбољих фудбалера свих времена, изненадио је многе својим понашањем на последњој утакмици.
24. 08. 2025. у 20:01

ГЛАДНИ МЕДВЕД НАПРАВИО ХАОС: Раскопао гробове на православном гробљу у потрази за храном
НАКОН све чешћих случајева да медведи у Црној Гори долазе до насељених места, где нападају пчелињаке и стоку, мештане села Доњи Унач у области Пиве изненадио је медвед који је у потрази за храном покушао да раскопа гробове, јавља Радио-телевизија Црне Горе (РТЦГ).
25. 08. 2025. у 11:24
Коментари (0)