ХРВАТИ, СРАМ ВАС БИЛО! "Клали четнике" и позивали на линч српске деце усред фудбалске утакмице, огласио се и бивши потпредседник државе

Новости онлине

11. 03. 2025. у 06:43

ОГРОМАН скандал се десио у комшилуку.

ХРВАТИ, СРАМ ВАС БИЛО! Клали четнике и позивали на линч српске деце усред фудбалске утакмице, огласио се и бивши потпредседник државе

FOTO: AP/Tanjug

Наиме на утакмици ниже лиге у Хрватској између фудбалера Младости из Церића и Синђелића из Трпиње, када су домаћи навијачи претили клањем Срба и певали усташке песме.

Младост је на крају победила минималним резултатом 1:0, а Синђелић се после меча огласио на друштвеним мрежама и поделио шокантан видео снимак на ком се чује како присталице домаће екипе певају скандалозну песму.  

 "Вечерас је наша фешта, вечерас се Србин пече…", певали су хулигани Младости.

Убрзо је стигао одговор из Синђелића, који су оштро осудили овакво понашање навијача Младости. 

- Можемо да честитамо нашој екипи на борбености, трчању, хтењу и игри која је била изједначена са домаћином и нисмо заслужили да изгубимо. Да не буде све добро, побринула се група нацифашистоидне хитлерјугенд омладине под пригодним именом "Вепрови". Својим, како сами кажу, усташким скандирањем, позивањем на убијање српске деце, клањем "четника" из Книна, печењем Срба на фешти, топовским ударима, бакљадом, испаљивањем некаквих ракета којим су довели безбедност у питање, довели су до привременог прекида утакмице. У таквим условима, уз силно сецкање игре, нисмо успели да остваримо повољан резултат. Домаћем председнику клуба захваљујемо на пријему пре и после утакмице, а "Вепровима" преносимо поздрав ЛУ "Срндаћ - написали су из Синђелића. 

Такође, поводом свега се огласио и бивши потпредседник Владе Хрватске, Борис Милошевић и поручио да очекује да надлежни органи процесуирају навијаче који су учествовали у овом скандалу.

- Јуче је одиграна утакмица првенства између Младости из Церића и ФК Синђелића из Трпиње. Такозвани навијачи су попратили утакмицу уз еклатантан говор мржње усмерен према Србима. Очекујем да ће надлежни органи реаговати и казнити такозване навијаче којих на жалост има и у нижем рангу, где клубови имају добре односе - поручио је Милошевић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПАРТИЗАН ТО НИЈЕ ЗАОБОРАВИО ГРАДСКОМ РИВАЛУ: Црно-бели желе да освете Брђанима за оно што се десило у првом делу сезоне

ПАРТИЗАН ТО НИЈЕ ЗАОБОРАВИО ГРАДСКОМ РИВАЛУ: Црно-бели желе да освете Брђанима за оно што се десило у првом делу сезоне

ДЕРБИ 29. кола Суперлиге стадиона биће одигран на "Стадиону Партизана" где ће црно-бели од 19 часова угостити градског ривала, екипу Чукаричког.

05. 04. 2026. у 07:00

ЦЕЛА БОСНА У ШОКУ! Ево шта је урадио Јусуф Нуркић кад је чуо да је са супругом погинуо српски свештеник Ненад Митрић, а троје деце повређено

ЦЕЛА БОСНА У ШОКУ! Ево шта је урадио Јусуф Нуркић кад је чуо да је са супругом погинуо српски свештеник Ненад Митрић, а троје деце повређено

Српска православна црква остала је затечена када су се појавиле вести да је њен свештеник Ненад Митрић, са супругом Недељком, погинуо у тешкој саобраћајној несрећи, а да је том прилиом повређено њихово троје врло младе деце. Та вест је стигла и до НБА лиге, до тамошњег аса Босне и Херцеговине, Јусуфа Нуркића.

04. 04. 2026. у 18:06

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ТО НИЈЕ ЗАОБОРАВИО ГРАДСКОМ РИВАЛУ: Црно-бели желе да освете Брђанима за оно што се десило у првом делу сезоне