ДРАМА У СУПЕРЛИГИ: Чукарички у плеј-ауту, Пазарцима само бод, ТСЦ се спасио

Фудбалери ТСЦ-а победили су на свом терену Железничар из Панчева резултатом 1:0 у мечу 30. кола Суперлиге Србије.

ДРАМА У СУПЕРЛИГИ: Чукарички у плеј-ауту, Пазарцима само бод, ТСЦ се спасио

Фото: Н.Параушић

Стрелац јединог гола на мечу био је Милош Пантовић у 32. минуту. ТСЦ је овом победом дошао на седмо место на табели са 41 бодом и играће у плеј-офу Суперлиге Србије, док је Железничар на 11. позицији са 35 бодова и такмичење наставља у плеј-ауту.

Фудбалери ИМТ-а победили су у гостима Чукарички са 2:0 головима Исака Белфодила у 38. и Владимира Лучића у 76. минуту. Чукарички се налази на деветом месту на табели са 39 бодова па ће Суперлигу наставити у плеј-ауту, као и ИМТ који је на 10. позицији са 37. Нови Пазар и Раднички из Ниша одиграли су нерешено 3:3.

Поготке за Нови Пазар постигли су Александар Месаровић у 14, Јанкам (аутогол) у 60. и Адем Љајић (пенал) у 72. минуту. У екипи Радничког стрелци су били Вања Илић у 45+7. (пенал), Триванте Стјуарт у 67. и Стефан Николић у 90+5. минуту.

Нови Пазар је ремијем дошао до 40 бода и налази се на осмом месту на табели па је тако изборио плеј-оф, док је Раднички на 14. позицији са 32 бода и играће у плеј-ауту. Војводина је у Лучанима победила Младост резултатом 3:1.

Голове за Војводину постигли су Лазар Романић у 21, Вукан Савичевић у 33. и Марко Величковић у 90+2. Стрелац јединог поготка за Младост био је Дилан Ортиз у 50. минуту. Војводина је петопласирана са 42 бода, док је Младост на шестом месту са истим бројем бодова.

Табела ће се након овог кола Суперлиге поделити на плеј-оф у којем ће играти екипе од првог до осмог места и плеј-аут где ће се такмичити тимови који буду били од девете до 16. позиције. У плеј-офу и плеј-ауту биће одиграно седам кола по једнокружном систему.

Плеј-оф ће играти: Црвена звезда, Партизан, ОФК Београд, Раднички Крагујевац, Војводина, Младост Лучани, ТСЦ и Нови Пазар.

У плеј-ауту ће наступати: Чукарички, ИМТ, Железничар Панчево, Напредак Крушевац, Спартак Суботица, Раднички Ниш, Текстилац Оџаци и Јединство Уб.

БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ОБАЛА СЛОНОВАЧЕ НИЈЕ МАЧЈИ КАШАЉ: Дешан одмара европске прваке у једној од последњих провера пред старт Мундијала

ФРАНЦУСКА започиње завршне припреме за Светско првенство у четвртак увече, када ће на стадиону „Божуар” у Нанту угостити селекцију Обале Слоноваче.

04. 06. 2026. у 10:28

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије