КАД "ДЕЛИЈЕ" ЗАГРМЕ: Нећемо да се руши Маракана, нећемо да се мења боја грба Звезде!
"Делије", најватренији навијачи Црвене звезде, решили су да се данас огласе. "Ванредно", рекло би се, али - са важним разлогом.

FOTO: FK Crvena zvezda
Следе клупски избори на Маракани, а Звездине присталице су, подржавајуђи оне кандидате за чланове скупштине клуба уз чије су активности су свим срцем, саопштиле следеће:
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
"У овом тексту желимо да приближимо члановима клуба активности и инцијативе у скупштини клуба кандидата које подржавамо.
У клупским извештајима са скупштине увек je у првом плану истицање спортских резултата и финасијске стабилности клуба. Поред тога има и других тема које су значајне, али нису довољно приказиване члановима.
*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--
У раду скупштине клуба постоје скупштински одбори за историју, стадион и маркетинг у којима су чланови из редова навијача и Звездаша покренули многе добре ствари за клуб.
Од тог новца је прво купљен аутобус, потом опрема за теретану и прошле године завршен је велики објекат са теретаном за омладинску школу иза југа. Од прошле године је на снази нова инцијатива да се новац од чланарина троши за унапређење музеја.
У току је израда реплике пехара освојеног Митропа Купа (средњевропски Куп који је Звезда освојила 1958. и 1968.) а прибављено је и доста другог вредног материјала. Захваљујући ангажовању члана скупштине, Дарко Панчев је уступио свој трофеј 'Златну копачку' музеју, истичући да тај трофеј припада Звезди исто колико и њему.

Дарко Панчев / Фото ATA Images
Из дан у дан музеј постаје све богатији и честе су тематске изложбе. Тренутно је постављна изложба везана за сезону 1990/1991. на којој је изложен орегинални дрес Панчева са утакмице Звезда - Бајерн који је такође захваљујући једном нашем члану скупштине завршио у музеју Звезде.
Рад Одбора за стадион усмерен је пре свега на то да се успостави систем у редовном одржавању и унапређењу стадиона Рајко Митић.
У протеклом периоду инсистирало се да се заврше пројекти који су стајали незавршени (Медико блок за први тим и омладински центар).
У наредном периоду приоритет је на одржавању конструкције и инсталација стадиона, нови тоалет и шанк на Северу (ближе западу), уређење платоа на истоку са разноврсним садржајем у духу фудбалске културе.
Такође, Одбор је у више наврата износио противљење идејама рушења и измештања Маракане које су се појављивале у јавности.

Стадион Црвене звезде, "Рајко Митић" - Маракана / FOTO: FK Crvena zvezda
Водите рачуна о цени карата, Звезда је "народни клуб"!
Кроз рад Одбора за маркетинг, скренута је пажња да се води рачуна о цени карата.
Колико год да је Лига шампиона престижно такмичење, Звезда је 'народни клуб' и цене карата би требало да буду доступне свима а Маракану би требало да пуне Звездаши а не туристи и љубитељи европских великана.
Запостављен је однос према дугогодишњим члановима клуба, који су годинама најредовнији на стадиону. Предложено је да се настави са акцијом доделе "златних" чланских за 10 година чланства и да то постане стална акција.
Скрећемо пажњу, Звезди је боја одређена у имену клуба!
Скренута је пажња да се у последње време у великој мери грб клуба примењује у бојама (у златној боји и у негативу) које нису боје Звезде.
То је тренд сад у Европи, али Звезда је посебан клуб и нама је боја одређена у имену клуба и не сме тек тако да се мења грб на дресу.

Фотографија из саопштења Звездиних навијача / Screenshot / Telegram / Delije
Тема посете на стадиону је увек актуелна, прича о потреби смањења домаће лиге је такође помињана на скупштини клуба", истиче се у саопштењу "делија".

Дејан Станковић, један од кандидата за члана Звездине скупштине / FOTO: FK Crvena zvezda
Ако вас спорт занима, сво оно најзанимљивије, али и најважније о њему - пратите на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели
Препоручујемо

ЕВРОПСКИ КЛАСИК: Немци и Португалци бију битку за пласман у финале Лиге нација
Фудбалска Европа окреће поглед ка Минхену, где се вечерас од 20.45 игра прво полуфинале Лиге нација – дуел између Немачке и Португала.
04. 06. 2025. у 07:00

РОЛАН ГАРОС, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Јаник Синер "напустио терен" после непуна два сата - више и "није хтео да се задржава"
Ролан Гарос 2025, други тениски гренд слем турнир у сезони, ушао је у завршницу, а данас су остварени неки занимљиви резултати.
04. 06. 2025. у 18:25

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет
НАСТАВНИЦА Вероника Дукју потрудила се да визуелизује своју лекцију из анатомије. Њен потез одушевио је хиљаде корисника друштвених мрежа, на којима су се прошириле фотографије са њеног часа.
04. 06. 2025. у 10:42
Коментари (0)