ИСТОРИЈСКА ПРЕСУДА! Ево како су кажњени навијачи који су звезду Реала Винисијуса вређали на расној основи!
Петорица навијача Ваљадолида, који су на расној основи вређали фудбалера Реала Винисијуса Жуниора, проглашени су кривим за злочин из мржње, саопштила је данас шпанска Ла Лига.

ФОТО: Танјуг/АП
У саопштењу се наводи да је ово прва пресуда у Шпанији, која на тај начин осуђује расизам на фудбалским стадионима.
Покрајински суд у Ваљадолиду осудио је петорицу навијача Ваљадолида због увреда на првенственој утакмици против Реала на годину дана затвора као злочин из мржње према члану 510.2 а) Кривичног закона.
*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*
Поменути тифози су осуђени и на новчане казне у износу од 1.080 до 1.620 евра.
*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*
Утакмица између Ваљадолида и Реал Мадрида (0:2) је одиграна 30. децембра 2022. године.
Затворска казна је условна, под условом да навијачи у наредне три године не присуствују било ком спортском догађају у Шпанији, као и да у том периоду не почине ново кривично дело. Такође, наредне четири године им је забрањен рад у спортским и образовним институцијама.
"Ова судска одлука представља прекретницу без преседана у борби против расизма у спорту у Шпанији", наводи се у саопштењу.
Ла Лига је прва поднела тужбу против навијача Ваљадолида, а затим су се случају прикључили Винисијус, Реал Мадрид и канцеларија јавног тужиоца.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо

ТАТА, МОЈ ДРАГИ! Јелена Докић се читуљом у "Новостима" опростила од оца Дамира
21. 05. 2025. у 08:28

СВЕ МУ ЈЕ ОПРОСТИЛА! Јелена Докић и на Инстаграму писала о оцу Дамиру...
21. 05. 2025. у 10:55

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

ЛУДНИЦА! Ево шта све Србија мора сад да уради да би стигла до финала Европског првенства у кошарци 2025!
Европско првенство у кошарци, Евробаскет 2025, настављено је уз занимљиву утакмицу Србија - Турска, после чега је постало познато какав пут "орлове" селектора Светислава Пешића чека до жељеног финала.
03. 09. 2025. у 22:17

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)