У НОВОМ САДУ СМОТРА ОМЛАДИНСКИХ ШКОЛА ФУДБАЛА ИЗ СЕДАМ ЗЕМАЉА : „43. меморијал Стеван Нештицки“ окупља будуће мајсторе бубамаре
ОВОГОДИШЊИ, 43. по реду међународни турнир фудбалера омладинаца, „Меморијал Стевана Нештицког“, у знак сећања на трагично преминулог члана прве шампионске генерације Војводине, биће одржан од 6. до 8. јуна на теренима фудбалског центра „Вујадин Бошков“.

ФК Војводина
– Радује чињеница да ће после неколико година учествовати осам тимова из седам земаља- каже председник Организационог одбора турнира, Слободан Бода Јовановић, ветеран Новосађана. - Надам се да ће све проћи у фер и коректном надметању на задовољство свих учесника, којима желимо здраље, среће и успеха. Ми ветерани Војводине поносно смо везани за овај турнир, јер смо од почетка учествовали у бројним организацијама што је за нас увек предстаљало велику част. То се радило у оквиру омладинске комисије и све је било волонтерски и сада из ове тачке, када погледамо која су сва имена учествовала на овом турниру, са простора бивше Југославије, он по себи добија још већи значај. Сви наши играчи који су рођени 1968. године и касније, прошли су кроз овај турнир који се никада није ни прекидао. Верујем да ће овај наш меморијал трајати још дуги низ година.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ
Јовановић је такође нагласио да је захваљујући ангажовању директора омладинске школе, Душка Грујића, „Меморијал Нештицког“ достигао ниво какав Војводини и припада.
- Војводина увек треба да се воли, волели смо је и када је испадала и када је била првак. Војводина је једна једина и увек ћемо је волети онако како она и заслужује – рекао Јовановић.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ
Директор омладинске школе Грујић, нагласио је да ће овогодишњи турнир бити још квалитетнији и да ће публика уживати у добрим играма.
– Драго ми је да по 43. организујемо меморијал „Стеван Нештицки“, један од најстаријих и једини који никада није правио паузу у организацији и у неким тешким временима. Очували смо га као најстарији у континуитету. Као и сваке године потрудићемо се да будемо прави домаћини и да све буде на највећем нивоу. У то уопште не сумњам, јер смо стекли искуство из протеклих година и потврдићемо га. Сматрам да су сви ти момци заслужили да што већи број посетилаца ужива у њиховим играма. Нећу да кажем да је поента ко је победник, за мене је некако увек најважније трофеј за најбољег играча са бројем 6, јер је то једна заиста значајна традиција – рекао је Душко Грујић.

ВЛАХОВИЋ ПОКАЗУЈЕ СВОЈУ КЛАСУ: Српског аса ни то што мечеве креће са клупе не спречава да тресе мреже противника
БОРБУ за прво место у групи "Г" на Светском клупском првенству вечерас ће водити Јувентус и Манчестер сити који се састају на "Кемпинг ворлд стадиону" у Орланду од 21.00.
26. 06. 2025. у 07:30

ПОГИНУО РАМОС: Шпански фудбал тугује због трагичне саобраћајне несреће
Спорт је задесила трагедија.
26. 06. 2025. у 19:11

ИСТИНА О БЕБЕКОВОМ ПОРЕКЛУ: Демантовао погрешне информације
ПЕВАЧ Жељко Бебек прославио се у бенду Бијело дугме, а онда је низао успехе и у соло каријери. Он је деценијама на јавној сцени, а мало ко зна да његово име није Жељко.
25. 06. 2025. у 16:30
Коментари (0)