"ВАЉАК" БРОЈИ ПОЈАЧАЊА: Фудбалери Партизана ускоро у пуном саставу крећу на "Братски куп" у Москву

Недељко Иљукић

24. 06. 2025. у 13:42

МЕСЕЦИ су били потребни да зарибали зупчаници, каишеви, осовине и ко зна шта све још у црно-белом парном ваљку почне некако да ради. Вицешампионска фудбалска титула са Срђаном Благојевићем и тимом у којем је било повређених, увређених, мрзовољних и неталентованих, само је крајњу резултат онога што навијачи у Србији гледају од 2017. године када је у витрине у Хумској 1 ушао последњи пехар првака државе.

ВАЉАК БРОЈИ ПОЈАЧАЊА: Фудбалери Партизана ускоро у пуном саставу крећу на Братски куп у Москву

ФОТО: ФК Партизан

Као на траци, у посаду данашњег "парног ваљка" долазе појачања о којима ће судити врло ксора будућност. Голман Марко Милошевић из Крагујевачког Радничког, па везиста Јанис Карабаљов из бугарског Ботева и штопер Стефан Милић из руског Черномореца. Ових дана се очекује и долазак веома талентованог црногорског нападача Андреја Костића. Овај 18-годишњи центарфор стиже међу црно-беле за адекватно плаћено обештећење, а Партизан ће се обавезати да у потенцијалној даљој продаји Подгоричанима уплати и проценте неког будућег Костићевог ангажмана.

У међувремену, црно-бели се у свом спортском центру у Земуну припремају за старт сезоне и почетак квалификација у Лиги Европе и двомеч са кипарским АЕК. После жреба у Ниону је постало јасно да ће први меч да се игра у Латнаки 10. јула, а реванш седам дана касније у Београду.

РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ

У склопу припрема за ове мечеве Партизан ће ускоро на пут у Мокву на раније договорени "Братски куп" на којем уествију домаћи клубови ЦСКА и Динамо, као и ОФК Београд. Турнир ће се играти од 1. до 4. јула, а тренер Благојевић ће екипу повети на пут у суботу, 28. јуна.

- Као доказ чврстог пријатељства и међусобног разумевања, организатори су због раних обавеза Партизана у квалификацијама за УЕФА такмичења изменили термине утакмица. Прецизирано је да ће црно-бели први дуел играти 1. јула у 18 часова против ЦСКА-а, док је окршај са Динамом Москва заказан три дана касније, у истом термину - наводи Партизан у свом саопштењу.

РЕГИСТРУЈ СЕ И ПРЕУЗМИ 5.000 ДИНАРА ЗА ТИКЕТЕ

За учешће 250.000 евра

ПАРТИЗАН путује за викенд у Москву, а од раније је познато да ће црно-бели од организатора "Братског купа" добити и сасвим пристојну надокнаду. Осим плаћеног смештаја у престоници Русије Партизан ће инкасирати и 250.000 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БАЛКАН ГЛЕДА И НЕ МОЖЕ ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта су урадили црногорски навијачи у Босни

БАЛКАН ГЛЕДА И НЕ МОЖЕ ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта су урадили црногорски навијачи у Босни

Србија и њени навијачи, а често и Хрватска и тамошњи тифози, често су разлог да се најновије вести о навијачима са Балкана пробију у светске медије баш из неке од те две државе. Али, овога пута ту "главну улогу" узели су им "колеге" из Црне Горе и Босне и Херцеговине.

24. 06. 2025. у 15:16

Коментари (0)

Потписан уговор о изградњи пројекта Марина Дорћол