ИТАЛИЈА У СУЗАМА: Преминуо легендарни фудбалер

Александар Илић
Александар Илић

28. 06. 2025. у 14:13

Легендарни италијански фудбалер Паоло Сирена, преминуо је у 81. години живота, јављају медији из Италије.

ИТАЛИЈА У СУЗАМА: Преминуо легендарни фудбалер

Фото: Pixabay

Сирена је три године боловао, а на крају је изгубио животну битку и оставио иза себе супругу Терезу и ћерке Лауру и Барбару.

Играо је на позицији штопера, а током каријере је играо за Верону, Интер, Рому и Тревизо.

Ипак, најдужи траг је оставио у Верони, за коју је одиграо 210 утакмица и постигао 15 голова, од којих је најпознатији гол главом за победу од 5:3, 1973. године.

По завршетку каријере, која је трајала 15 година, он је био и даље важан за Верону. Пошто је по професији био и адвокат, био је десна рука стечајног управника клуба 1991. године.

Несумњиво је Сирена био велико име италијанског фудбала, а посебно свим навијачима Вероне, где је оставио неизбрисив траг, како на ерену, тако и радом у канцеларији када је клуб био у најтежем моменту у историји.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!