СУНОВРАТ СРСПКОГ ФУДБАЛА: Без Звезде и Партизана дотакли смо дно
У последњих 15 европских двомеча без Звезде и Партизана српски клубови прошли су даље само једном, а испадања од слабијих ривала постају аларм за домаћи фудбал.
Профимедиа
Последњих петнаест европских двомеча у којима су учествовали српски клубови, изузимајући Црвену звезду и Партизан, донело је само један успех — Чукарички је у сезони 2021/22 лако избацио луксембуршки Расинг Унион резултатом 8:1.
Српски тимови су поражени од јачих ривала попут Браге, Ајакса и Олимпијакоса, али највише забрињавају порази од клубова из лига нижег ранга од наше.
Раднички 1923 елиминисан је од црногорског Морнара и Ки Клаксвика са Фарских острва, док је Војводина поражена од Марибора. Раднички Ниш испао је од Гзире са Малте.
Поред тога, српски клубови претрпели су поразе од тимова из лига сличног квалитета, примера ради Јагјелонија из Пољске два пута је надиграла ТСЦ и Нови Пазар.
Апоел са Кипра рутински је избацио Војводину, ЛАСК из Аустрије је такође надиграо Војводину, Макаби Тел Авив је разбио ТСЦ, док је Хамарби избацио Чукарички.
Изгубити од јачих екипа није срамота, али порази од равноправних ривала и слабијих екипа са дна УЕФА листе представљају озбиљан проблем за српски фудбал.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
(Информер)
Препоручујемо
СРБИН ПАО НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Кецмановић елиминисан од 82. играча планете
09. 08. 2025. у 08:31
ПАДА РЕКОРД БОРЕ МИЛУТИНОВИЋА! Ево који селектор престиже легендарног Србина!
02. 06. 2026. у 19:58
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 17:22
ПРВИ ПУТ ОТВОРЕН СТАЉИНОВ ТРЕЗОР Нашли су право благо - део заплењен Романовима: "Осећам се као Индијана Џоунс који отвара пећину"
"НЕМА много ствари које су још увек историјски тренуци у овом тренутку. А ово би могао бити један од њих."
30. 05. 2026. у 13:45 >> 13:45
Коментари (0)