ШИПТАРИ ИМ ЗАБИЛИ НОЖ У ЛЕЂА! Највећи таленат швајцарског фудбала изабрао лажну државу Косово
ШВАЈЦАРЦИ гледају и не верују!

Фото: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ
Млади везиста Леон Авдулаху (21), који је рођен и одрастао у Герлафингену и поникао у Базелу, донео је одлуку да промени спортску националност и да у будућности наступа за тзв. Косово, одакле су му родитељи.
Вест је потврдио председник Фудбалског савеза тзв. Косова Агим Адеми, поруком на Инстаграму:
- Чекању је крај, Леон је Косовац!

Фото: Инстаграм
Оно што посебно боли Швајцарце је чињеница да овај потез долази само неколико месеци након што је и талентовани Еман Коспо одлучио да заигра за Босну и Херцеговину, па швајцарски фудбал доживљава још један озбиљан ударац када је реч о младим играчима који би могли да буду носиоци репрезентације у будућности.
Иначе, Авдулаху је у претходне две године чак шест пута наступио за младу репрезентацију Швајцарске (У21), а последњи пут је дрес те селекције носио у марту 2025. године. Ипак, позиви и молбе селектора Мурата Јакина и председника савеза Петера Кнабела нису уродили плодом, Авдулаху је одлучио да се окрене тзв. Косову.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА ЋЕ НАДОКНАДИТИ ГОЛ ЗАОСТАТКА: Повратак Крунића је кључ у походу "црно-белих" на трећи узастопан наступ у Лиги шампиона
ЗВЕЗДА ће вечерас на Кипру у реванш утакмици плеј-офа за Лигу шампиона јурити гол заостатка против Пафоса. Меч се игра на "Алфамега стадиону" у Лимасолу и почиње од 21.00.
26. 08. 2025. у 08:22 >> 08:22

ХРВАТСКА ЗАПАЊЕНА: Бед блу бојси добили батине? (ВИДЕО)
Најновије вести из света навијача изненадиле су Хрватску.
25. 08. 2025. у 14:10 >> 18:55

Објављене наге фотографије водитељке РТС-а - као од мајке рођена (ФОТО)
ВЕОМА изазовне фотографије.
25. 08. 2025. у 20:24
Коментари (0)