ЗВЕЗДА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ! "Вечити дерби" ово није видео откад се игра под рефлекторима!
Партизан и Црвена звезда одиграли су 177. вечити дерби, а епилог је - историјски.
FOTO: M. Vukadinović
До данас, последњи пут су "вечити" играли за бодове у Хумској 23. септембра 2024, а тада су црвено-бели тријумфовали са 0:4.
А онда је уследила драматична победа у 177. дербију.
Испоставило се и - историјска.
Пре 54 године, Звезда је исто "спојила" два успеха на гостовањима и то најпре победивши Партизан у Хумској са 0:2 у утакмици одиграној 6. јуна 1971, а потом је 24. октобра ист годиен, тај наредни, 49. вечити дерби, решила у своју корист са 0:1.
Тек наредни, јубиларни 50. дерби, био је први који је одигран под рефлекторима - а било је тада 1:1.
Бонус видео: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде
Препоручујемо
КАКАВ 177. ВЕЧИТИ ДЕРБИ! Црвена звезда у трилеру добила Партизан у Хумској и престигла га на табели! (ВИДЕО)
20. 09. 2025. у 21:02 >> 21:03
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)