ХАОС: Министарство спорта тражи да надлежни у Србији хитно реагују после међусобне туче навијача и играча (ВИДЕО)
Након што су навијачи и играчи екипе Бане из Рашке напали фудбалере Шумадије из Драче, после чега је утакмица прекинута при резултату 2:2, реаговало је и Министарство спорта.
Фото: М. Вукадиновић
Саопштење преносимо у целости, а испод њега можете видети и део поменутих инцидената
"Министарство спорта Републике Србије: Насиље на спортским приредбама треба спречити уз брзу реакцију свих надлежних органа
Министарство спорта Републике Србије најоштрије осуђује сваки вид насиља на спортским приредбама, укључујући и недавни инцидент у којем су се играчи и навијачи међусобно сукобили.
У саопштењу се истиче да је неопходно да надлежни органи хитно реагују како би се санкционисало насиље, ком нема места у спорту.
- Позивамо надлежне органе да без одлагања реагују и спроведу све неопходне мере у складу са одредбама Кривичног законика Републике Србије које се односе на насиље на спортским догађајима. Спорт мора остати простор фер-плеја, поштовања и позитивних вредности, а не место сукоба и нетрпељивости. Министарство спорта ће наставити да промовише вредности толеранције, фер игре и међусобног уважавања у свим спортским срединама - наводи се у саопштењу.
Министарство спорта изражава очекивање да ће надлежни органи поступити у складу са законом и предузети одговарајуће мере", истиче се у саопштењу.
Видео запис туче која је довела до прекида меча Бане Рашка - Шумадија Драча можете погледати и сами:
Ако вас спорт занима, све оно најважније и најзанимљивије о њему - пратите на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
ПАРТИЗАН ПОД ПРИТИСКОМ: "Црно-белима" потребна победа како би се вратили на друго место
БИТАН тријумф фудбалери Партизана тражиће против ОФК Београда којег ће угостити од 19.30 на "Стадиону Партизана".
09. 05. 2026. у 07:00
ИРАН ДОНЕО ИСТОРИЈСКУ ОДЛУКУ! Ово су сви чекали
Најновије вести из Ирана изненадиће, вероватно, и самог Доналда Трампа, председника Сједињених Америчких Држава, земље која је заједно са Израелом војно напала Иран прошлог месеца.
09. 05. 2026. у 15:07
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)