НЕЋЕ ДА УЧЕСТВУЈУ! Хаос због Доналда Трампа пред жреб за Светско првенство у фудбалу
Најновије вести из Америке шокирале су Иран.
FOTO: Tanjug/AP
Сједињене Америчке Државе одбиле су да издају визе скоро целој иранској делегацији која је требало да присуствује жребу за Светско првенство у фудбалу.
Визе су одбијене селектору, али председнику фудбалског савеза, Мехдију Таџу, као и седморици других званичника.
Таџ је поднео званичну жалбу на адресу светске куће фудбала, али је на крају добијена дозвола само за четири особе, због чега је Иран данас одлучио:
"Не долазимо на жреб за Светско првенство!"
Просто, Иранци неће да учествују у "политички обојем процесу".
- Обавестили смо ФИФА да донете одлуке немају никакве везе са спортом и да због тога чланови иранске делегације неће учествовати у жребу за Светско првенство - рекао је за "Техеран Тајмс" аташе за штампу иранске репрезентације, Амир Мехди Алави.
Ситуација додатно изазива озбиљну забринутост међу Иранцима: ако је чак и невеликој делегацији одбијен улазак, шта ће се десити са целом репрезентацијом, особљем и навијачима?
Када је жреб за Мундијал 2026?
Жреб за Светско првенство у фудбалу ће се одржати 5. децембра у Вашингтону од 18 часова, а можете га пратити уживо на порталу "Новости".
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ТВРДО НА "АЛФОНСО МОРУБЕУ": Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака
ФУДБАЛЕРИ Сеуте угостиће Кадиз у дуелу који долази у осетљивом тренутку за оба тима (14.00). Завршница сезоне у Сегунди доноси све већи притисак, јер сваки бод може да направи значајну разлику на табели.
28. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске тичу се - прошлости. Неко ће рећи измишљене, неко "па и не баш", али свакако, привукле су велику пажњу.
28. 03. 2026. у 19:38
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)