ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА РАСТАНАК: Леон Горецка након осам година напушта Бајерн из Минхена

Танјуг

30. 01. 2026. у 14:15

НЕМАЧКИ фудбалер Леон Горецка напушта Бајерн на крају сезоне, саопштио је овог петка клуб из Минхена.

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА РАСТАНАК: Леон Горецка након осам година напушта Бајерн из Минхена

Фото: Н. Параушић

Шампион Бундеслиге је нагласио да је после осам година дошло време за растанак са сјајним везисом.

- Леон Горецка ће овог лета напустити Бајерн после осам успешних година. До тада, учинићемо све што можемо да заједно освојимо још титула! Хајде да то урадимо - стоји у објави Бајерна на друштвеној мрежи Икс.

Овај 30-годишњак је 2016. године дошао у Бајерн из Шалкеа. Он је са клубом из Минхена освојио Лигу шампиона, Светско клупско првенство, УЕФА Суперкуп, шест титула првака Немачке и два Купа. За клуб са "Алијанц Арене" је у свим такмичењима одиграо 292 утакмице и дао 47 голова. 

Од 2014. године Горецка је стандардни репрезентативац Немачке, за коју је одиграо 67 утакмица и дао 15 голова.

Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! Имају фабрику која прави Николе Јокиће! (ВИДЕО)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! "Имају фабрику која прави Николе Јокиће!" (ВИДЕО)

Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.

02. 04. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Ево шта је Новак Ђоковић урадио када је из ложе видео гол којим је Босна отишла на Светско првенство!