ПАЛА ОДЛУКА! Ево да ли ће фудбалска репрезентација Србије путовати на Блиски исток
Преговори око места одигравања утакмице Финалисима, која се игра између шампиона Европе и Јужне Америке, ове године Шпаније и Аргентине, су у току, а извесно је да је дошло до промене локације.
FOTO: M. Vukadinović
Меч је требало да се игра у Дохи 27. марта, али због ситуације на Блиском истоку, то је доведено у питање.
Према сазнањима шпанског "АС-а", челници УЕФА и КОНМЕБОЛ-а су одлучили да дође до промене и да се утакмица одигра у Мадриду на стадиону “Сантијаго Бернабеу”.
Најновији догађаји у Дохи, где су катарске оружане снаге пресреле дронове и балистичке ракете, учинили су неизводљивим одржавање Финалисиме, али и још 5 пријатељских мечева који је требало да се одиграју у оквиру Фестивала фудбала. Међу тим утакмицама су и дуели Србије против домаћина, као и Србије против Саудијске Арабије.
Иако су се као алтернативе помињали Рим или Лисабон, УЕФА и ЦОНМЕБОЛ сматрају да је Мадрид најбоље решење за догађај оваквих размера. Одлука је донета, али је остало да се реше детаљи у вези безбедности и организације.
Што се тиче безбедности у Мадриду, морају се контактирати полицијске и безбедносне снаге, јер је за исти дан на стадиону “Ванда Метрополитано” заказан дуел Мароко – Еквадор.
Главни град Шпаније може да издржи два догађаја оваквих размера у истом дану, али безбедносна операција мора бити пажљиво организована.
Како преноси “АС”, и за остале мечеве, укључујући и оне које је требало да игра Србија у Дохи, пронађене су нове локације и термини.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
БЛАГОЈЕВИЋ СЕ РАСТАО С ПАРТИЗАНОМ: Ево шта је поручио навијачима у опроштајној поруци!
08. 06. 2026. у 13:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
НИШТА ОД ЕВРОПЕ! Ево где ће Душан Влаховић наставити каријеру!
Растанак српског репрезентативца са Јувентусом не довооди се у питање.
07. 06. 2026. у 16:15
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)