ДА ЛИ ЋЕ УСПЕТИ ДА СЕ ДОКПАЈУ МУНДИЈАЛА? Репрезентација без капитена у баражу за Светско првенство
Капитен фудбалске репрезентације Велса Арон Ремзи неће играти за национални тим у баражу за пласман на Светско првенство, које ће бити одржано од 11. јуна до 19. јула ове године у САД, Мексику и Канади.
Foto: Profimedia
Ремзи је без клуба откако је у децембру напустио Пумас, а за мексички клуб није играо од септембра. Он није играо за репрезентацију Велса од септембра 2024. године.
Ремзи је изјавио да жели да игра за национални тим ако се пласира на Мундијал, чиме би представљао Велс на четвртом великом такмичењу.
"Није играо такмичарски фудбал седам месеци. Нема клуб. Није на мени да причам о његовој будућности. То је ситуација за коју сам сигуран да ц́е сама да се реши", изјавио је селектор Велса Крејг Белами, пренео је Би-Би-Си (ББЦ).
Велс ће 26. марта у Кардифу играти против Босне и Херцеговине у полуфиналу баража за пласман на СП. Победник тог дуела играће пет дана касније против Италије или Северне Ирске у финалу баража за пласман на Мундијал.
Белами је саопштио списак играча на које рачуна у баражу за СП. На списку се налазе:
Одбрана: Џеј Дасилва (Ковентри), Рис Норингтон-Дејвис (Квинс Парк Ренџерс), Дилан Лор (Кардиф), Бен Кабанго (Свонси), Џо Родон (Лидс), Неко Вилијамс (Нотингем Форест), Ронан Кпакио (Кардиф), Итан Ампаду (Лидс).
Средњи ред: Џош Шин (Болтон), Џордан Џејмс (Лестер), Лиам Кулен (Свонси), Џоел Колвил (Кардиф).
Напад: Хери Вилсон (Фухам), Дејвид Брукс (Борнмут), Нејтан Броудхед (Рексам), Бринен Џонсон (Кристал Палас), Сорба Томас (Стоук), Марк Херис (Оксфорд), Луис Кумас (Хал), Дан Џејмс (Лидс), Раби Матондо (Ренжерс), Рубин Колвил (Кардиф).
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СУСРЕТ РАЊЕНИХ ОРЛОВА: У дуелу мундијалских губитника ослабљена Нигерија гостује Пољској
Пољска и Нигерија одиграће пријатељску утакмицу у Варшави на стадиону ПГЕ Народови.
03. 06. 2026. у 07:30
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 20:42
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)