ПРОКЛЕТ БИО! Издаја која је згрозила Шиптаре, огласили се хитно из лажне државе Косово
Елиминација репрезентације лажне државе Косова из баража за Светско првенство 2026. године, након пораза од Турске у одлучујућем мечу, прерасла је из спортског неуспеха у трагедију
Фото: Профимедиа
У центру незапамћеног скандала нашао се капитен и најбољи стрелац екипе, Ведат Мурићи, који је био изложен бруталним увредама и оптужбама да је "продао" утакмицу због својих веза са Турском.
Гнев јавности након пропуштене прилике за Мундијал усмерен је ка човеку који је годинама био симбол тамошњег фудбала, што је изазвало његову експресну и веома емотивну реакцију. Видно потресен и гневан, ас шпанске Мајорке огласио се путем друштвених мрежа. Он није бирао речи у одговору онима који оспоравају његов интегритет на основу порекла.
- Срам те било! Да, ја јесам полу-Турчин и говорим турски, као и већина људи у мом родном Призрену, али сам већи патриота и осећам се више као Косовар него ти!" – поручио је Мурићи, додајући да само неко са озбиљним "менталним проблемом" може да помисли да би професионалац продао такав меч:
- Теби лично ово никада нећу заборавити. Проклет био за сву ову бол коју ми наносиш упркос свему што сам пружио овом дресу – закључио је капитен.
Фудбалски савез лажне државе Косово (ФФК) хитно се огласио саопштењем, осудивши говор мржње и покушаје дестабилизације националног тима. Из Савеза су поручили да се Мурићијева посвећеност не мери само головима, већ лидерством и енергијом коју уноси у сваку утакмицу. Наглашено је да увреде на националној и језичкој основи немају места у спорту и да Мурићи остаје кључна фигура у изградњи њихове фудбалске историје.
- Савез високо вреднује Мурићијев допринос свих ових година и наглашава да се његова посвећеност не мери само постигнутим головима, већ и лидерством, енергијом и духом који уноси у сваку утакмицу. Он се сматра једном од кључних фигура репрезентације, представљајући професионализам, страст и јединство. Његови голови нису само цифре на табели, већ емоције које инспиришу и стварају понос за нашу земљу”, наводи се у саопштењу.
ФОТО: Танјуг/АП
Иначе, Мурићи је фудбалски пут почео у Лирији из Призрена, а пут га је преко Албаније одвео у Турску, где је доживео потпуну афирмацију у дресовима Ризеспора и великог Фенербахчеа. Управо због дугогодишњег боравка у тој земљи, он од 2015. године поседује и турски пасош, што је критичарима послужило као повод за нападе.
Његова каријера обухвата и наступе у италијанском Лацију, где је постао први играч из ове репрезентације са наступом у Лиги шампиона, док данас са успехом предводи напад Мајорке. Занимљиво је да је Мурићи познат по одличним односима са српским фудбалерима – у клубовима је делио свлачионицу са Сергејом Милинковић Савићем, Немањом Радоњићем, Предрагом Рајковићем...
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Највеће појачање на свету! Цела планета прича о фудбалеру из Србије (ВИДЕО)
Најновије вести из српског спорта су више него интересантне.
21. 04. 2026. у 19:40
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)