Катастрофалан ударац за "змајеве": Велика звезда БиХ неће играти на Светском првенству!
Тешка повреда одвојила га је од терена.
Photo: Fabio Ferrari/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia
Фудбалски репрезентативац БиХ, Леон Баришић неће играти на предстојећем Мундијалу због повреде.
Првотимац португалске Браге је обновио повреду адуктора, због чега ће бити ван терена око три месеца, а то значи да неће помоћи "змајевима" на шампионату света, које се одржава овог лета у САД, Канади и Мексику.
Тим поводом се Баришић огласио на Инстаграму и потврдио лоше вести:
- Нажалост с овом повредом завршио је и мој сан о свјетском првенству. Иако се тешко помирити с тим, поносан сам што сам био дио овога пута и дао свој мали допринос у овим квалификацијама. Желим целој екипи и стручном стожеру пуно среће на првенству и уверен сам да ће нас све учинити поноснима. - Нажалост с овом повредом завршио је и мој сан о свјетском првенству. Иако се тешко помирити с тим, поносан сам што сам био дио овога пута и дао свој мали допринос у овим квалификацијама. Желим целој екипи и стручном стожеру пуно среће на првенству и уверен сам да ће нас све учинити поноснима.
Планетарни шампионат почиње половином јуна, а Босна и Херцеговина је у Б групи, заједно са једним од организатора Канадом, потом Швајцарском и Катаром.
"Змајеви" су, подсетимо, елиминисали Италију у Зеници после бољег извођења пенала у бараж мечу, оставивши четвороструког светског првака без трећег узастопног учешћа на Мундијалима.
БОНУС ВИДЕО: Спектакуларан дочек! Килијан Мбапе представљен у Реалу из Мадрида
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
НИШТА ОД ЕВРОПЕ! Ево где ће Душан Влаховић наставити каријеру!
Растанак српског репрезентативца са Јувентусом не довооди се у питање.
07. 06. 2026. у 16:15
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)