АЛЕКСА ПЕЈИЋ ПОСЛЕ УСПЕШНЕ СЕЗОНЕ: Стижу понуде, велика жеља ми је дрес Србије
У сезони за нама нисмо били сведоци квалитетног и атрактивног фудбала, али јесмо нових играчких бисера. Један од њих је и млади фудбалер Пролетера, Алекса Пејић (21), који за “Новости” говори о успешној години, плановима и жељама.

Алекса Пејић фото: Screenshot/Youtube
Перспективни везиста превасходно истиче свој клуб као добру средину за каљење голобрадих фудбалера.
- Организација и функционисање клуба је на изузетном нивоу. Посебно бих издвојио стручни штаб на челу са Бранком Жигићем који заиста ради један квалитетан посао, искључиво са нама младима. Атмосфера у свлачионици је беспрекорна. Саиграчи су ме лепо прихватили и самим тим ми олакшали период адаптације у сениорском фудбалу. Лично сам задовољан својим партијама, али увек може боље, како индивидуално тако и тимски.
Пејић се већ у својој дебитантској сезони наметнуо као главна узданица црвено-белих са севера земље и као такав упао за око многим иностраним клубовима широм Европе.
- Неколико понуда је стигло на адресу клуба. Начуо сам да се ради о турским и белоруским екипама. Такође, постоји интересовање и разних тимова из Немачке, Холандије и Португала... Међутим, и даље сам играч Пролетера и уопште не размишљам о томе. Тренутно сам сав свој фокус ставио на припреме за нову сезону у Суперлиги. Ако се појави понуда која задовољава моје, али и клупске апетите, сешћемо и све договорити – наглашава Пролетеров универзалац.
Неуморни везиста са узбуђењем у гласу говори о дресу националног тима, као највећој животној жељи.
- Круна каријере сваког играча јесте играње за сениорску репрезентацију. Сећам се са којом дозом узбуђења и дражи сам као мали гледао сваки меч. За мене је то сан и надам се да ћу га остварити. Прошле године сам био на једном окупљању младе репрезентације. Надам се и очекујем позив селектора за наредне акције. Сматрам да сам сазрео за тако нешто и да заслужујем шансу – самоуверено завршава нада српског фудбала
БУНДЕСЛИГА ПО МЕРИ
Као и сваком фудбалеру, и Алекси је жеља да се једног дана окуша у некој од најјачих лига Старог континента.
- Искрено, желео бих да заиграм у немачкој Бундеслиги. Сматрам да би она највише одговарала мојој фудбалској филозофији. Игра се доста брзо и агресивно на лопти са великом потребом за добром физичком спремом.

АКО ДОБИЈЕМ МАКСИМАЛУ КУПИЋУ ТИ БМВ! Нестварне кладионичарске приче Милана Ђурице (ВИДЕО)
"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.
30. 06. 2025. у 14:00

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)