ДОЧЕКАО СВОЈИХ ПЕТ МИНУТА: Блатер тражи од ФИФА да суспендује Инфантина и покрене поступак

31. 07. 2020. у 16:47

БИВШИ председник Међународне фудбалске федерације (ФИФА) Сеп Блатер рекао је да ФИФА мора да суспендује Ђанија Инфантина, садашњег првог човека светског фудбала.

ДОЧЕКАО СВОЈИХ ПЕТ МИНУТА: Блатер тражи од ФИФА да суспендује Инфантина и покрене поступак

Фото: EPA/ENNIO LEANZA

- Ситуација је јасна, ФИФА мора да суспендује Инфантина и покрене поступак против њега - рекао је Блатер за Ројтерс.

Швајцарско тужилаштво јуче је отворило кривични поступак против Инфантина због криминалних радњи, јер се сумњичи да је корупцијом спречио швајцарског тужиоца Мишела Лобера да води поштену истрагу о сумњивом пословању ФИФА.

Инфантино је на челу ФИФА наследио Сепа Блатера, који је са те функације отишао крајем 2015. године због сумњи у корупцију.

Блатер је тада прво био суспендован, а потом је морао да да оставку због оптужби.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на Парку принчева“

ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“

Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.

16. 01. 2026. у 07:30

Коментари (0)

КАКАВ ЈЕ ОВО ТЕНК?! Маскова дика на улицама Београда - грађани приметили необично возило на улицама главног града Србије (ФОТО)