ЛИГА ЕВРОПЕ: Севиља јури шести пехар

11. 08. 2020. у 08:12

НЕ постоји екипа на Старом континенту којој Лига Европе прија као Севиљи.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Севиља јури шести пехар

Фото: EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Апсолутни рекорер по броју титула (5) у другом по јачини такмичењу у Европи ове сезоне има шансу да увећа тај салдо и ове године, а прва наредна препрека на том путу ће бити Вулвси са којима играју вечерас (21.00) у Дуизбургу, једном од четири града домаћина фајнал-ејта ЛЕ.

Ослабљена неиграњем Немање Гудеља, Севиља дуел са остврским тимом дочекује у добром расположењу, после избацивања једног од фаворита, Роме, а занимљиво је да на последњих 18 утакмица није поражена (по девет победа и ремија). Ипак, на другој страни их очекују силно мотивисани Вулвси који су се после 48 година нашли у завршници неког европског такмичења.

- Била је ово дугачка сезона, прешли смо огроман пут. Чека нас дуел са сјајним противником, биће тешко али морамо да уложимо последњи напор - рекао је тренер Вулверхемптона, Нуно Еспирито Санто, чији ће тим у случају да слави вечерас играти са Манчестер јунајтедом који је био бољи од Копенхагена (1:0).

Други део костура чине Интер и Бајер (тријумф италијанског клуба 2:1), као Базел и Шахтјор који ће снаге одмерити вечерас (21.00) у Гелзенкирхену.

Сви мечеви у Немачкој се играју без публике, а финале Лиге европе је заказано за 21. август у Келну.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИНАЛЕ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Пета титула за Емерија или историјски првенац Фрајбурга?

ФИНАЛЕ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Пета титула за Емерија или историјски првенац Фрајбурга?

Велико финале Лиге Европе игра се вечерас на "Бешикташ парку" где ће снаге одмерити Астон вила и Фрајбург (21.00). Енглески тим улази у меч као фаворит, али нема сумње да ће немачки аутсајдер учинити све што може да направи највећи успех у историји клуба.

20. 05. 2026. у 06:30

ЗАПАД ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ово су се управо договорили Владимир Путин и Си Ђинпинг после отворене претње напада на територију Русије

ЗАПАД ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ово су се управо договорили Владимир Путин и Си Ђинпинг после отворене претње напада на територију Русије

Најновије вести којима су заједнички именитељи Русија и Кина десиле су се захваљујући састанку председника те две државе. А управо у Кини, у Пекингу, данас су о многим темама разговарали Си Ђинпинг и Владимир Путин.

20. 05. 2026. у 18:14

Коментари (0)

СРПСКИ ВОЈНИК НАШАО НАТО ЛЕТАК У КОМ СУ ТРАЖИЛИ ДА СЕ ПРЕДАМО: Његов одговор се и данас препричава