МЕСИ ПРЕЛОМИО, У БАРСЕЛОНИ МУК: Нико у клубу не жели са легендом на суд, али ни укидање откупне клаузуле
ВАНРЕДНО стање у просторијама ФК Барселона.
фото: ЕПА
Од када је у клуб стигао бурофакс Месијевог адвоката са поруком да Аргентинац жели моментално да раскине уговор и напусти Барселону завладао је шок, мук и неверица.
Сви, на челу са председником Бартомеуом, свесни су да преговора о наставку сарадње више нема, да је одлазак на суд са највећом звездом клуба нема смисла, као и да се ситуација чини безизлазном нарочито што Меси тражи да му се укине откупна клаузула на 700 милиона евра. Са друге стране Барселона је одувек хтела да јој Лео буде највећи трансфер икада, како “Ас” пише: Бар евро скупљи од Нејмаровог.
Сваки минут који прође без званичног образложења управе продубљује јаз који угрожава институционалну стабилност. Клуб ионако чека заседање Скупштине у октобру и избори у марту.
На Месијев бурофакс ФК Барселона је одговорила да рачуна на њега и жели да играчку каријеру заврши на “Камп ноу”. Већина зна да је ова опција неизводљива, али се вероватно купује време. Правна служба клуба се води тиме да је истекао рок да играч тражи ослобађање од клаузуле (мада је пандемија у пракси све променила, али папиролошки не).
Мора се бити прагматичан, сматрају познаваоци ситуације. Нико не жели да улази у парницу са легендом клуба, али с друге стране каса Барселоне је већ осиромашена због ситуације са вирусом корона. Тешко да ће се ова прича добити преокрет: Меси одлази, сам је питање под којим условима.
Препоручујемо
"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу
БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.
02. 12. 2025. у 07:30
ЗАПАД У ШОКУ! Цела Русија слави, ово је чекала од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако.
02. 12. 2025. у 14:58
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (1)