КЛОП О ТРЖИШТУ: Ливерпул је другачији од осталих
ТРЕНЕР Ливерпула Јирген Клоп сматра да његов клуб не може да се понаша на тржишту као Челси, који је потрошио око 200 милиона фунти у летњем прелазном року.
Јирген Клоп фото: ЕПА
- Ковид19 је створио неизвесност у којој се не сналазе сви исто. Не можемо преко ноћи да променимо ствари и кажемо да сада желимо да се понашамо као Челси. Живимо у свету неизвесности. Неким клубовима је мање важно колико је будућност неизвесна јер су они у власништву држава или олигарха. То је истина - рекао је Клоп за Би-Би-Си.
Ливерпул је за сада довео само Костаса Цимикаса из Олимпијакоса за 11,7 милиона фунти.
Челси је ангажовао Хакима Зијеха, Тима Вернера, Каја Хаверца и Бена Чилвела, као и Тијага Силву који је дошао као слободан играч.
Ливерпул је прошле сезоне постао шампион Премијер лиге после 30 година. Пре тога је једном играо финале и потом освојио Лигу шампиона.
- Ми смо постигли успех тиме што смо клуб какав јесмо. Ливерпул је другачији клуб – рекао је Клоп.
Манчестер сити, прошлосезонски вицешампион је платио 40 милиона фунти Борнмуту за Нејтана Акеа и Валенсији 21 за Ферана Тореса, док је за 45 продао Лероја Санеа Бајерн Минхену.
Као разлоге због чега Ливерпулу нису потребни нови доласци, Клоп је навео узлазну форму Набија Кеите и Куртиса Џонса, као и да Такуми Минамино, који је у јануару дошао из Салцбурга за 7,25 милиона фунти, "сада потпуно другачије изгледа.
Клоп је исткаао да је концентрисан на то побољшању играча које већ има у тиму уместо довођења нових.
- Увек желимо да побољшамо тим, а за то постоје различити начини. Један начин је довођење нових играча, а други је да радимо заједно, напредујемо и исправљамо ствари у којима нисмо добри. То је фудбал. Нико не жели да прича о тренинзима, само о трансферима - рекао је Клоп.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
КЛОП ЕМОТИВНО ДОЧЕКАО ТИТУЛУ: Плакао сам без престанка, сузе су саме текле
10. 08. 2020. у 19:28
ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Четворица фудбалера Ливерпула у избору за најбољег играча
04. 09. 2020. у 22:16
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе
Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.
03. 02. 2026. у 07:00
ГРОБАРИ СЕ ТУКЛИ СА ПОЉСКИМ ХУЛИГАНИМА! Туча навијача о којој прича Европа (ФОТО)
Једна туча навијача изазвала је велику пажњу међу европским хулиганима.
04. 02. 2026. у 18:55
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)