СУАРЕЗ НАКОН ОДЛАСКА: Надао сам се лепшем растанку

Ђ. С.

24. 09. 2020. у 22:26

СУЗЕ, захвалност, горка пилула и помешана осећања због одласка.

СУАРЕЗ НАКОН ОДЛАСКА: Надао сам се лепшем растанку

ФОТО: АП

Један од најбољих нападача у новијој историји Барселоне, Луис Суарез (33), званично се опростио од славног каталонског тима, и завршио више него успешну шестогодишњу епизоду, осликану са 13 трофеја и 198 голова на 283 утакмице.

Уругвајац ће ове сезоне носити дрес Атлетико Мадрида и бити директан конкурент у борби за трофеје доскорашњим саиграчима.

- Ово су тешки тренуци за мене, нисам ни помишљао да ћу се овако опростити. Сви људи знају какву сам жртву поднео да бих играо овде, у најбољем клубу на свету... Свестан сам да је крај једне ере, поносан сам на све што сам учинио. Узбуђен сам због тога што ћу играти за Атлетико, али још нисам размишљао о чињеници да ћу играти против Барселоне - рекао је Суарез на опроштају од клуба, док је дан раније уплакан напустио тренинг-центар Барсе.

УЈЕО КЈЕЛИНИЈА, ПА ДОШАО

ПРИСЕТИО се Суарез на опроштају и тренутка у којем га је Барса довела, после уједања Ђорђа Кјелинија на Светском првенству 2014, после чега је био суспендован четири месеца са свих активности у фудбалу.
- Клуб је увек имао поверења у мене још од 2014. када су ме довели. Веровали су ми, знајући какву сам грешку направио - истакао је Суарез.

Наредна авантура за темпераментног Јужноамериканца, биће са "јорганџијама" и Дијегом Симеонеом, који су "опљачкали" Барсу, будући да Суарез на стадион "Ванда Метрополитано" стиже без обештећења, уз евентуалне бонусе за који могу да нарасту до шест милиона евра.

Међутим, плата "Ел Пистолера" ће бити мања него у Каталонији (15 милиона) и износиће око 9 милиона евра.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (0)

КОС О БЛИСКОМ ДРУЖЕЊУ СА ЈЕЛЕНОМ: Чеда добро зна ЗАШТО ме је остављао самог са његовом женом