ВЕЛИКА СЕНЗАЦИЈА У НЕМАЧКОЈ: И за Бајерн играју само људи, Хофенхајм прегазио шампиона Бундеслиге (ВИДЕО)

Ч. В.

27. 09. 2020. у 17:40

ФУДБАЛЕРИ Хофенјама приредили су велико изненађење пошто су победили Бајерн са 4:1 на свом терену у 2. колу Бундеслиге.

Ово је доказ да и за тим из Минхена играју само људи, јер је су пре овог неуспеха имали 33 везана меча у коме нису осетили горчину пораза. У том невероватном низу изабраници Хансија Флика су победили на 32 меча, а ремизирали су само са Лајпцигом.

Последњи пут су поражени 7. децембра прошле године од Мехненгладбаха са 2:1.

Показао је Хофенхајм да може да игра против Бајерна и не само то - већ и да може да се победи.

Домаћин је до предности стигао у 16. минуту када је Бичакчић одлично скочио и главом савладао Нојера, после сјаног центаршута Гајгера из корнера.

Нису изабраници Себастијана Хенеса помишљали да се повуку, хтели су да дуплирају предност и то су урадили у 24. минуту преко Дабура.

Од тог момента је кренуо тим из Минхена да напада и што пре поправи резултат. То се догодило у 36. минуту, а стрелац за госте био је Кимих. Прелеп гол постигао је репрезентативац Немачке.

Очекивало се да ће Бајерн у другом делу кренути да јуриша ка голу Баумана. Но, уместо тога Хофенхајм је постигао још два поготка - оба су била дело феноменалног Андреја Крамарића. Хрват је са та два поготка стигао до пет у првенству и тренутно је први стрелац Бундеслиге.

После овог кола Хофенхајм има две победе, док су Баварци након разибијања Шалкеа (8:0) доживели први неуспех и то какав.

БУНДЕСЛИГА, 2. КОЛО

Петак

Херта - Ајнтрахт 1:3 (0:2)

(Хинтерегер 78 - Силва 30 пен, Дост 37, Роде 71)

(Демирбај 20 - Ферсберг 14)
Борусија Менхенгладбах - Унион Берлин 1:1 (0:0)
(Тирам 56 - Слотербек 80)
Мајнц - Штутгарт 1:4 (1:1)
(Куаисон 13 - Вамангитука 45, Дидави 61, Кломович 80, Калајџић 86)
Шалке - Вердер 1:3 (0:2)
(Ут 90+3 - Фулкруг 22, 37, 59 пен)

Недеља

Хофенхајм - Бајерн 4:1 (2:1)

(Бичакчић 16, Дабур 24, Крамарић 77, 90+2 пен - Кимих 36)
Фрајбург - Волфсбург 18

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СРПСКИ ТРЕНЕР БЛИЗУ ПРВОГ ТРОФЕЈА! Има одличну шансу да међународну каријеру започне освајањем Суперкупа!

ДОСКОРАШЊИ тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић ће ове сезоне започети своју европску одисеју, преузео је Макаби из Тел Авива, а прву прилику за трофеј имаће већ данас јер се његов нови клуб од 19 часова састаје са имењаком из Петах Тикве у Суперкупу Израела на "Блумфилд стадиону".

15. 07. 2024. у 07:30

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)

Пливачка репрезентација Аустралије стигла је у Париз, како би се адаптирала и на временску зону и климатске услове пред почетак Олимпијских игара, а тај долазак - многима је привукао пажњу.

15. 07. 2024. у 15:44