ЗВЕЗДА ПОНОВО НАПАДА ЕВРОПУ: Арарат без шансе, квоте на страни шампиона Србије
ЦРВЕНА звезда ће данас од 19 часова против Арарата играти за пласман у групну фазу европског такмичења четврту годину заредом. После две сезоне у Лиги шампиона, људи из "Љутице Богдана" се надају повратку у Лигу Европе.

Фото: EPA-EFE/SAVVIDES PRESS
Звезда је заустављена у квалификацијама за Лигу шампиона. Омонија је на Кипру била боља после пенал серије, а такав исход послао је црвено-беле у плеј-оф квалификација за Лигу Европе.
Уколико верујеш у црвено-беле, важно је да знаш да на ОВОМ ЛИНКУ можеш одмах преузети 1.000 РСД за спортско клађење, што је идеална прилика да подржиш екипу Дејана Станковића у најважнијој утакмици до сад.
Као што је познато, жреб је одлучио да шампион Србије и трећу европску утакмицу заредом игра као гост.
Такође, жреб је Звезду послао на клуб из Јеревана, престонице Јерменије. Али због ратног стања у тој држави УЕФА је одлучила да утакмица буде одиграна у на Кипру у Никозији на стадиону ГСП од 19 часова.
Два клуба су могла да се састану и у првом колу квалификација за Лигу шампиона. Међутим, Звезда је у тој рунди декласирала Еуропу из Гибралтара (5:0), док је Арарат већ у првој утакмици завршио наде о пласману у елитни ранг европског фудбала.
Црвено-бели су у другој рунди савладали Тирану у истоименом граду у Албанији, пре него што су доживели поменути пораз на Кипру.
Са друге стране, Арарат је "на мишиће" стигао до позиције да се бори за групну фазу. У другом колу квалификација за Лигу Европе, екипа из Јерменије је головима из пенала у 91. и 94. минуту обезбедила продужетке против Фоле, да би у 113. минуту стигла и до победе.
У трећој рунди, опет продужеци, али овог пута, само један гол је одлучио да Арарат прође поред словеначке екипе Цеље.
Коначно, два клуба ће се сусрети у плеј-офу, а српски голман Стефан Чупић, који од јануара 2019. године брани боје Арарата, прижељкивао је сусрет проив шампиона земље из које долази.
Предност Дејана Станковића и његових играча, осим у квалитету који не мора бити фактор одлуке, с обзиром на то да се игра само једна утакмица, лежи у форми на домаћој сцени.
Након девет утакмица у Суперлиги Србије, Звезда има девет победа уз гол разлику 31:3, док Арарат у домаћем првенству након три меча има само два бода уз исто толико постигнутих голова.
Када је реч о Звездином саставу, Станковић неће моћи да рачуна на Секуа Санога због жутих картона, али је помало изненађујуће, поново регистрован Матео Гарсија који тенутно нема баш најбољи статус у клубу.
Квоте и комплетну понуду за утакмицу Арарат – Црвена звезда можете погледати овде.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо

МРКЕЛА: Циљ је да се пласирамо у Лигу Европе, дошли смо на Кипар да то и остваримо
01. 10. 2020. у 11:51

ДЕГЕНЕК ПРЕД АРАРАТ: Где год да се игра, нама је свеједно, јер знамо наш циљ
30. 09. 2020. у 20:08

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили три пара из лига петица.
29. 09. 2025. у 07:00

АМЕРИ ЗАТЕЧЕНИ! Никола Јокић дошао на конференцију пред старт НБА сезоне, а причао им о Пешићу, брату, храму, ко му је непријатељ у екипи...
Никола Јокић је први пут откако је за Србију играо на Евробаскету 2025 изашао пред америчке новинаре и... мало је рећи да је та конференција за штампу Денвер нагетса пред почетак НБА сезоне била занимљива.
29. 09. 2025. у 20:06

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (3)