ВЕНГЕР О БИВШЕМ КЛУБУ: Арсенал са Артетом може до титуле
НЕКАДАШЊИ тренер фудбалера Арсенала Арсен Венгер рекао је данас да верује да његов бивши клуб може да освоји Премијер лигу под вођством Микела Артете.

Арсен Венгер фото: ЕПА
Арсенал је на почетку нове сезоне у Премијер лиги освојио девет од могућих 12 бодова и тренутно је четврти на табели, са три бода мање иза лидера шампионата, екипе Евертона.
Тај клуб у суботу чека дуел против Манчестер ситија, а Венгер верује да Артета има довољно квалитета у свом тиму да оконча 16 година дуго чекање на титулу.
- Искрено верујем да могу. Изгледа да добро води тим. Играчи га прате, уз њега су. Клуб је добро куповао, потрошено је доста новца у последње две године. Ођедном смо открили огромне ресурсе, то је било прилично изненађујуће", рекао је Венгер, преносе британски медији.
- Мислим да Артета има квалитетне играче. Можемо до титуле, зашто да не", додао је Венгер.
Венгер се још није вратио на "Емирате" откако је напустио клуб на крају сезоне 2017/18. Како је признао, није сигуран када ће поново посетити свој бивши клуб.
- Осећао сам да је боље да се потпуно удаљим и да пустим људе са воде клуб. То је и даље мој клуб, моја љубав. И даље патим када нам не иде, срећан сам када нам иде добро. Када говорим о Арсеналу увек говорим - ми, ми, ми", рекао је Венгер.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо


АРСЕНАЛ ОПЕТ ПОБЕДИО: "Тобџије" максималне после два кола Премијер лиге (ВИДЕО)
19. 09. 2020. у 23:09

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Из пенала убио голмана! (ВИДЕО)
Спорт је задесила трагедија.
05. 09. 2025. у 15:51

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)