АРТЕТА ПРЕЦРТАО ОЗИЛА: Сјајни везиста није регистрован за Премијер лигу
БИЛО је јасно и раније, али сада је званично. Арсенал није регистровао Месута Озила ни за Премијер лигу.
Фото: ЕПА
Немачки везиста се није нашао на списку од 25 играча који могу да наступају у најјачем рангу енглеског фудбала. То значи да он неће моћи да игра за "тобџије" у Премијер лиги до фебруара. Претходно је изсотављен са списка за Лигу Европе.
Озил ће тако четири месеца бити без утакмице у ногама. Ипак, можда му то неће пасти толико тешко, с обзиром на то да је најплаћенији фудбалер Арсенала, пошто зарађује 350.000 фунит недељно.
Тренер клуба са "Емирејтса" Микел Артета морао је пре слања коначног списка играча на које рачуна у Премијер лиги да се одрекне двојице сениора. Избор је пао на Озила и Сократиса.
- Хтео сам да им кажем то у очи. Објаснио сам разлоге и стварно ми је било тешко да им то кажем, али то су рестрикције и правила и они морају да поштују одлуку и пробају да тренирају на најбољи могући начин, помогну тиму како могу у том тренутку и онда ћемо видети шта ће се десити - рекао је Артета.
Немац је последњи пут за Арсенал играо у марту против Вест Хема. Након тог меча је уследио прекид сезоне због пандемије вируса корона.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ЗБОГОМ ФУДБАЛУ КАКАВ ПОЗНАЈЕМО: ФИФА улаже милијарде у ново европско такмичење!
20. 10. 2020. у 18:48
СТИЖЕ ВАР У СРБИЈУ: Обука већ од понедељка, ево како ће систем бити имплементиран на стадионима
20. 10. 2020. у 17:39 >> 17:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу
После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.
23. 06. 2026. у 06:30
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (1)