ПОСЛЕДЊИ ЛЕОВ ДОМАЋИ "КЛАСИКО": Барселона и Реал се састају у великом шпанском дербију

Ђ. С.

23. 10. 2020. у 22:30

ПРОБЛЕМИ муче и једне и друге, па је победа у првом овосезонском, а 181. првенственом, "класику" (16.00), под огромним императивом.

ПОСЛЕДЊИ ЛЕОВ ДОМАЋИ КЛАСИКО: Барселона и Реал се састају у великом шпанском дербију

Фото:

Барселона прожета унутрашњим размирицама и сукобима свлачионице са управом на празном стадиону "Камп Ноу" дочекује Реал који је са два пораза од Кадиза и Шахтјора узбуркао мирне воде у Мадриду, и заједнички утисак за обе екипе је да би само тријумф над највећим ривалом успео да примири незадовољне хорде навијача.

- Увек сам био самокритичан, али знам да можемо да променимо ствари, и свестан сам да сам ја на мети када изгубимо, али не могу да живим у прошлости - поручио је тренер Реала Зинедин Зидан, чија је судбина врло брзо постала неизвесна после два узастопна пораза.

Иначе, Зидан у гостима код највећег ривала још није изгубио у тренерској каријери, што је свакако податак за уливање наде навијачима којима није дуго требало да му траже главу на пању.

На другој страни, Роналду Куману, стручњаку Каталонаца, ово ће бити ватрено крштење у највећој утакмици шпанског фудбала.

Иначе, ако се испуни жеља Леа Месија да оде из Барселоне наредног лета, ово би могао да му буде последњи првенствени "Ел класико" на Камп Ноу. Ни навијачи неће моћи да се опросте од фантастичног Аргентинца, који је у 27 првенствених дуела у каријери са Реалом постигао 18 голова, и убележио 14 победа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

РАДОСТ У ДОМУ ПЕВАЧКОГ ПАРА: Породила се Николина Ковач