ДЕРБИ КОЛА ПРИПАО ЈУНАЈТЕДУ: Сјајни Фернандеш предводио "црвене ђаволе" до победе, првенац Каванија (ВИДЕО)
ФУДБАЛЕРИ Манчестер јунајтеда прекинули су лошу серију и уписали важну победу, пошто су славили против Евертона у гостима са 1:3 у 8. колу Премијер лиге.
Фото: EPA-EFE/Clive Brunskill / POOL
Дрмала се клупа Олеа Гунара Солскјера, али је Норвежанин овим важним тријумфом купио додатни мир. "Каралеме" су играле у сјајној форми, али су "црвени ђаволи" одиграли добру утакмицу и уписали важна три бода.
Како је почео све ишло ка томе да ће Јунајтед поново разочарати своје навијаче. Евертон је повео у 19. минуту поготком Бернарда. Уследио је потом блиц-криг гостију. У размаку од седам минута Бруно Фернандеш је постигао два поготка. Први је дао главом после центаршута Лука Шоа.
Потом је он желео да асистира Маркусу Рашфорду. Нападач гостију није успео главом да закачи лопту, али је испало добро за "црвене ђаволе". Лопта се од стативе одбила у гол домаћих.
Покушао је Евертон у наставку сусрета да избегне пораз, али уместо тога тима Карла Анћелотија је примио трећи гол.
Првенац у дресу Јунајтеда уписао је Единсон Кавани. Уругвајац је показао сјајан голгетерски њух. Испратио је акцију коју је креирао Фернандеш, упослио га је везиста, а овај лако савладао Џордана Пикфорда.
После ове победе Евертон се налази на петом месту са 13 бодова, док је Јунајтед 13. са 10.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
НЕМА ПУНО ОДМОРА НА "МАРАКАНИ": Звезда такмичење у Купу почиње 16. новембра
07. 11. 2020. у 12:30
СКАНДАЛ "ЛАЖНИ РЕЗУЛТАТИ" ДРМА АПЕНИНЕ: Римског великана избацују из Серије А
07. 11. 2020. у 11:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)
Најновије вести из Црвене звезде тичу се - важних инфраструктурних радова.
01. 06. 2026. у 14:58
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)