УРОШ РАЧИЋ ЗА "НОВОСТИ": Играо бих и без ноге

Марко Паунић
Марко Паунић

09. 11. 2020. у 22:16

НА великим утакмицама најбоље се покаже од каквог је играч материјала.

УРОШ РАЧИЋ ЗА НОВОСТИ:  Играо бих и без ноге

Фото: ЕПА

Урош Рачић (22) је задивио фантастичном и пожртвованом партијом због које су га шпански медији прогласили једним од хероја убедљиве победе Валенсије над Реалом (4:1).

Упркос повреди и јаким боловима, одиграо је чврсто и жестоко, као задњи везни разгртао је у деулима, отимао лопте и „преорао Местаљу“.

- Памтићу овај тријумф по томе што сам наспрам себе имао играче које сам пре могао видети само на плејстејшну – каже Рачић у разговору за „Новости“. - Памтићу га и зато што сам у дуел ушао са повређеним коленом и било је неизвесно хоћу ли уопште играти пошто нисам тренирао неколико дана. На крају сам одлучио да ћу играти и без ноге ако треба. Све је испало добро, Богу хвала!

Шпански медији су одмах проншли податак да је Валенсија последњи пут победила Реал са 4:1 далеке 1946. године. Овај ће остати упамћен и по досуђена три пенала против „краља“. На крају, и по слици на којој Рачић са три уздигнута три позира са стрелцем Солером.

- Симболично славље, по српски. Солер је разумео о чему се ради. Сада је осећај сјајан, свесни смо да се овакве победе против Реала не дешавају сваког дана. Показали смо да имамо младу и добру екипу која може да буде веома успешна ако почне да побеђује у континуитету. Волео бих да овако наставимо и на крају изборимо неко од места које воде у Европу.

Рачић је после утакмице са Реалом добио похвале и од бившег саиграча из Звезде, Луке Јовићем, као и његовим имењаком.

- Јовић ми је честитао спортски као што бих и ја њему да су они победили. Са Модрићем сам разменио дрес, ценим гас као великог мајстора.

СА КАТАИЈЕМ ДО ФИНАЛА

СА великим интересовањем Урош прати своју Црвену звезду у Лиги Европе.

- Звезда је моја друга кућа, гледам сваку утакмицу. Мислим да црвено-бели имају добар тим ове године и Катаиа који може да свакоме да гол. Ако мене питате, нека иду све до финала.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОРЕЋЕ НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.

02. 12. 2025. у 07:30

ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?! Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)

"ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?!" Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)

Србија и Шпанија пружиле су истински рукометни спектакл на рукометном првенству света за жене, а наше девојке су и те како умеле да прославе велики подвиг.

02. 12. 2025. у 19:33

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе