ГРАЂАНИ БЕСНИ, ПОЛА СРБИЈЕ БЕЗ ПРЕНОСА: РТС желео да преноси меч Србије и Шкотске, али...

Александар Илић
Александар Илић

12. 11. 2020. у 19:40

Велики број љубитеља фудбала који вечерас неће моћи да гледа ТВ пренос одлучујуће утакмице за пласман на Европско првенство између Србије и Шкотске не може да схвати како РТС не може да пронађе начин да овај догађај од националног значаја директно вечерас преноси.

ГРАЂАНИ БЕСНИ, ПОЛА СРБИЈЕ БЕЗ ПРЕНОСА: РТС желео да преноси меч Србије и Шкотске, али...

Фото: Н.Параушић

Utakmica se igra od 20:45h na "Marakani", a moći će da je gledaju samo oni koji u svom kablovskom paketu imaju kanal Nova S.

Da sve bude još problematičnije, RTS neće moći da prenosi ni utakmice Evropskog prvenstva, ni ako naš nacionalni tim izbori plasman, osim ako ne bude nekog naknadnog dogovora koji sada nije na vidiku.

Tim povodom je objašnjenje ponudio glavni urednik sportske redakcije RTS-a Zoran Marković, koji se oglasio u razgovoru za ''Telegraf''.

''Mi kao RTS ne možemo tu ništa da uradimo. Voleli bismo da imamo prenos, kao i ostale televizije. Trudićemo se da napravimo bilo kakav dogovor, ako bude prostora, da prenosimo EP ukoliko naša reprezentacija ode tamo. Možda će i druge televizije sa nacionalnom frekvencijom isto pokušati.

RTS i sve nacionalne frekvencije imaju želju da prenose jednu takvu utakmicu. Ne samo nju, nego sve one koje igra državna reprezentacija. Ali jednostavno nemaš pravo na to i niko ti to ne nudi.

Da je nama ponuđeno da kupimo prenos za određenu cenu i da nemamo novca, onda je to druga stvar, ali nama niko i ne nudi'', objasnio je Marković.

Dakle, kad bi neko do večeras ponudio, možda na RTS-u ne bismo gledali ''Montevideo'' u terminu utakmice Srbija - Škotska...

(СПОРТСКЕ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.

18. 04. 2026. у 20:05

Коментари (10)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа