МАЂАРСКА ПРЕОКРЕНУЛА ПРОТИВ ИСЛАНДА: Славила и Словачка

13. 11. 2020. у 00:10

Фудбалске репрезентације Мађарске (2:1) и Словачке (1:2)играће на Европском првенству.

Исланд је водио у Будимпешти од 11. минута. Тада је Гилфи Сигурдсон извео слободан ударац, не тако снажно и прецизно, али се лопта измигољила из руку голмана Гулачија и завршила у мрежи.

Све до 88. минуту изгледало је да ће тај гол одвести Исланд на ЕУРО, онда је уследио преокрет.

Међутим, тада су гости направили прву озбиљну грешку у одбрани, одбили лопту до Нега, а фудбалер Фехервара је сметио иза леђа Халдорсона.

У другом минуту судијске надокнаде нападали су Острвљани, уследио је контра напад, Собослаи је вукао лопту од центра, а када је стигао на двадесет метара од гола гостију послао је прецизан ударац у сам леви доњи угао.

Словаци су после 120 минута игре славили победу у Белфасту против Северне Ирске 2:1 и комплетирали листу учесника, после Северне Македоније, Мађарске и Шкотске.

После велике грешке на средини терена Куцка је стигао до лопте и стуштио се ка голу домаћина и затресао мрежу Ираца у 17. минуту. Имали су домаћи велику шансу преко Мекгина после десетак минута, али је Родак добро интервенисао. Могао је да изједначи и Вашингтон на почетку другог полувремена, али је Родак поново био на висини задатка.

Изједначење је уследило у тренутку кад га је мало ко очекивао. У 88. минуту напад Северне Ирске текао је по десној страни, лопта је упућена у петерац, а Милан Шкирњар је у покушају да заштити свој гол, убацио лопту у мрежу. Уследили су продужеци, опет су Ирци имали добру шансу, покушао је Лаферти, међутим Родак је опет био фантастичан. Словаци су тај промашај казнили у 110. минуту, резервиста Дурис се одлучио за ударац са дистанце и преварио голмана домаћих. Последњу шансу да изборе бар пенале Северни Ирци су имали у последњем минуту продужетка, Џони Еванс је тукао главом, али је јунак још једном био голман Марек Родак.

ДЕБИ ЦРНОГОРСКОГ ТИМА У ЛИГИ ШАМПИОНА ЋЕ БИТИ КРАТКОГ ДАХА: Велшки великан са позамашном залихом долази у Подгорицу

ФУДБАЛЕРИ црногорског шампиона Дечића ће покушати да ураде "немогуће" и надокнаде три гола заостатка против ТНС-а у реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона.

16. 07. 2024. у 07:45