УХАПШЕН ТОКОМ УТАКМИЦЕ: Полиција привела председника Фудбалског савеза Боливије (ВИДЕО)
БОЛИВИЈСКЕ власти ухапсиле су привременог председника Фудбалског савеза јужноамеричке земље током квалификационе утакмице за Светско првенство против Еквадора!
Foto: Jutjub
Маркос Родригес, оптужен за корупцију, приведен је током утакмице на стадиону "Ернандо Силес" у Ла Пазу, где је Боливија изгубила од Еквадора 3:2.
Локални медији објавили су снимак на којем се види како Родригес напушта стадион у пратњи полиције.
Роналдо Арамајо, који је у извршном одбору Фудбалског савеза Боливије, потврдио је хапшење у изјави локалним медијима и додао да је састанак за избор новог председника који је био заказан за петак сада неизвестан.
Маркос Родригес био је привремени председник савеза откако је Сезар Салинас у јулу преминуо од последица корона вируса.
Локални медији су пренели да је полиција покушала да ухапси Родригеса у хотелу у којем би требало да се одрже избори, али је он већ био отишао на стадион.
Боливијски фудбал је у кризи, а руководиоци клубова се боре око власти у ФС Боливије. Државно првенство је прекинуто од марта због пандемије корона вируса и још није настављано баш због тих спорова.
Иначе, репрезентација Боливије је уписала и трећи пораз у квалификацијама и последња је на табели, док је Еквадор трећи са шест освојених бодова.
(Мондо)
Препоручујемо
ВОША С БОЈИЋЕМ НАПАДА ЗВЕЗДУ: Најбољи стрелац новосадске старе даме победио корону
13. 11. 2020. у 11:34
АКЦИЈА ЈАГОДИНСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Тројка "пала" због пола килограма хероина
13. 11. 2020. у 11:26
УЖИВАЈ МАКЕДОНИЈО! Урнебесна одјава меча македонског коментатора (ВИДЕО)
13. 11. 2020. у 09:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)
Најновије вести из Црвене звезде тичу се - важних инфраструктурних радова.
01. 06. 2026. у 14:58
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)