ТУЖНА ВЕСТ ИЗ ЕНГЛЕСКЕ: Преминуо легендарни голман Ливерпула
ЛЕГЕНДАРНИ енглески голман Реј Клеменс преминуо је у 72. години.
Фото: EPA-EFE/PETER POWELL
У богатој каријери је наступао за Ливерпул, Тотенхем, а био је и први голман репрезентације Енглеске.
Клеменс је са Ливерпулом освојио пет титула у Енглеској и три Купа европских шампиона.
Дрес Тотенхема је обукао када је имао 32 године за чак 300.000 фунти.
Бил Шенкли га је 1967. године довео из Сканторпа, а поред пет титула и три КЕШ-а освојио је и два Купа УЕФА, ФА Куп и Лига куп.
Дрес енглеске репрезентације носио је 61 пут.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
(Б92)
Препоручујемо
ХРВАТИ У СТРАХУ: Шта ако нам се оствари жеља, шта ако стварно добијемо Србију!?
15. 11. 2020. у 14:36
МЕСИ ТРЉА РУКЕ: Чекају га 33 милиона чак и ако напусти Барселону наредног лета!
15. 11. 2020. у 14:21
ЛЕГЕНДАРНИ ХОЛАНЂАНИН ОТКРИО: Ходао сам улицама и размишљао о самоубиству
15. 11. 2020. у 14:10
ПОМЕТЊА ЗБОГ ТЕСТА: Марковић поново позитиван, налази се у изолацији!
15. 11. 2020. у 13:26
КАКАВ ОБРАЧУН: Дончић против Шеја!
ВЕЧЕРАШЊИ програм НБА лиге обележиће дуел Оклахома Сити тандера и ЛА лејкерса који се састају у "Пејком центру" три сата и 30 минута након поноћи.
12. 11. 2025. у 14:15
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца
Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.
13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (1)