ШПАНСКА МИНИСТАРКА ЈАСНА: Разговараћемо са ФИФА о мечу са тзв. Косовом
МИНИСТАРКА спољних послова Шпаније Аранча Гонсалес Лаја изјавила је данас да ће Влада преговарати са ФИФА, "према правилима фудбала", о условима одигравања фудбалског меча између Шпаније и тзв. Косова.

Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DELLA VALLE
Жреб квалификација за Мундијал у Катару 2022. године "умало је спојио Србију и тзв. Косово", али због посебног правила ФИФА, косовски тим треба да игра у групи Б против репрезентација три државе које нису признале једнострано проглашену независност јужне српске покрајине - Шпаније, Грчке и Грузије, а признаје их само Шведска.
Немачки портал "Спорт1.де" пренео је да Шпанија не жели да игра против тзв. Косова.
- Шпанија не признаје Косово као независну државу, али то не значи да Шпанија не учествује на такмичењима на којима и Косово има учешће. То смо већ учинили на Медитеранским играма 2018. године и на Светском првенству за рукометаше до 21 године - изјавила је Гонсалес Лаја, преноси "Еуропа Прец"
Поводом питања да ли ће косовска застава и химна бити истицане током мечева, министарка је изјавила да то мора да се реши "правилима ФИФА", која, како је појаснила, нису правила међународног права о признавању држава.
- Да бисмо арбитрирали по ком модалитету ће бити одигране утакмица између Шпаније и Косова и између Грчке и Косова, преговараћемо и разговарати о томе са ФИФА-ом, као и увек у складу са правилима фудбала - закључила је Гонсалес Лаја.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
(Тањуг)
Препоручујемо

ШОКАНТНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Обрт у Паризу, судије из Румуније називане циганима?
09. 12. 2020. у 16:18

СТАНКОВИЋ ГОВОРИО О РИВАЛУ НА ПРОЛЕЋЕ: Може Манчестер јунајтед, али касније
09. 12. 2020. у 15:30

КАКО ОН БРАНИ, ТО ЈЕ КРИМИНАЛ: Легенда Манчестера жестоко критикује Давида Де Хеу
09. 12. 2020. у 13:25

"ДЕЛФИНИ" ПЛИВАЈУ КА ЗЛАТУ: Србија руши највећег ривала и иде у финале Светског првенства
РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Србије пласирали су се у полуфинале Светског првенства, а данас их очекује тежак задатак.
22. 07. 2025. у 08:40

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
22. 07. 2025. у 12:27

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)