САЛВЕТА КОЈА ЈЕ ПРОМЕНИЛА ТОК ИСТОРИЈЕ: На њој је Меси потписао први уговор са Барселоном
ПРЕ тачно 20 година, аргентински дечачић Лео Месси, потписао је уговор с Барселоном. Сада, две деценије касније, сви се моле да га клуб не пусти незадовољног с Ноу кампа.
Tviter printskrin
Захваљујући аргентинским представницима Фабијану Солдинију и Мартину Монтеру, као и његовом кључном контакту у Шпанији Хорацију Гађолију, Лео је стигао у Каталонију, а управо је овај потоњи објавио "оригинални уговор" Месија и Барселоне.
Ђоан Гашпар, тадашњи председник Барселоне, сматрао је да би било ризично закључити било какав договор с тако младим играчем након што су га видели како игра у некој тамо утакмици, али Гађоли је запретио Каталонцима да ће Месија понудити другим клубовима, међу којима и Реал Мадриду.
Tviter printskrin
Три месеца након почетног контакта с Каталонцима, Гађоли је играо тенис с тадашњим техничким дирктором Карлесом Рексачем. Након утакмице остали су на ручку на којем им се придружио и Ђосеп Марија Мингела, човек који је у Барселону довео многе велике играче. Гађоли и Мингела притиснули су Рексача да донесе одлуку о Месију, а он је узео папирнату салвету и написао на њој неколико реченица којима је одобрен долазак Месија.
Салвету су потписали Рексач, Мингела и Гађоли. Седам дана касније, сами Гађоли и Рексач дали су службену ваљаност том документу. Гађоли који данас живи у Андори, чува салвету у сефу банке Кредит Андора.
- Мислим да салвета треба да буде у музеју у Барселони. Тај папир променио је историју клуба.
Пре неколико година музеј је контактирао Гађолија, али разговори су били обустављени кад му је клуб рекао да је то "поверљиви уговор" и да га радије не излажу јавности "док се Меси не повуче или напусти клуб".
Препоручујемо
"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу
БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.
02. 12. 2025. у 07:30
КАКАВ ХАОС! Фудбалери упали у свлачионицу супарника и претукли их (ВИДЕО)
Најновије спортске вести су више за рубрику "црна хроника".
03. 12. 2025. у 11:15
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)