ХАБИБ НИЈЕ ПОГОДАН ЗА ЛИЧНОСТ ГОДИНЕ? Критике на рачун Би-Би-Сија због доделе награде „Путиновом миљенику“
БРИТАНСКИ национални сервис изабрао је Хабиба Нурмагомедова за спортску личност године, а то је први пут у историји овог избора да је признање отило у руке једном ММА борцу. Избор руског борца изазвао је бројне, углавном негативне реакције, британске јавности што је награду добио "миљеник руског режима".

Фото: Јутјуб/Принтскрин
Многи коментатори сматрају да је Би-Би-си направио тежак пропуст, јер је 29-годишњи Дагестанац велики љубимац руског председника Владимира Путина, који није баш омиљена личност међу гледаоцима британског националног сервиса.
Хабиб је у октобру уписао 29. победу у каријери, само неколико месеци након смрти оца, а после борбе је одлучио да оконча каријеру и да се врати у своје село како би био уз породицу.
Би би си ову награду додељује од 1960, а пре Хабиба из света борилачких спортова освојила су је само три боксера - Мухамед Али, Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд.
Рекордер са четири награде је Роџер Федерер, а осим њега вишеструки освајачи су само још Али и Јусаин Болт (по три пута) и голфер Грег Норман (2).
Новак Ђоковић је био добитник 2011. године.
Препоручујемо

УЕФА ОТКАЗАЛА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ! Неће се играти ни у мушкој ни у женској конкуренцији
18. 12. 2020. у 15:41

МИЛАН МИЛАНОВИЋ: Надам се да смо истрошили малер и да нас чека боље пролеће!
18. 12. 2020. у 15:31

МЛАДОСТ ДОНЕЛА ЗВЕЗДИ ПРЕОКРЕТ: Радуловић - Крстовић, добитна комбинација (ВИДЕО)
18. 12. 2020. у 14:53

ЕДВАРДСУ ОВО НИЈЕ ТРЕБАЛО: "Разљутио" је Луку Дончића
СЛАВЉЕ Едвардса при једном од његова 22 поена у првој утакмици серије између Лејкерса и Тимбервулвса могло би "покренути" доминантно издање Луке Дончића на другом мечу овог четвртфинала Западне конференције који се игра у "Крипто.ком" арени четири сата после поноћи.
22. 04. 2025. у 14:50

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе
Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, те је за Русе велики број тужних спортских вести стизао у виду међународних ограничења. Али, шокантне вести стигле су и за бројне украјинске спортисте. Разлог? Не понашају се довољно "про-украјински". Њих, такве, али и нову "туру" њихових руских колега - решио је да санкционише украијински председник Володимир Зеленски. Притом, поједини руски асови су с одушевљењем дочекати ову вест...
22. 04. 2025. у 12:22

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)