СТАТИСТИКА ЈЕ КАО БИКИНИ: Роналдо испред Левандовског, најбољи је и у 2020.
КРИСТИЈАНО Роналдо ће за нешто више од месец дана напунити 36 година, али Португалац изнова потврђује да године нису препрека за постизање врхунске форме.
Фото: ЕПА
Календарска 2020. година на срећу свих се ближи крају, а статистика каже да је у њој Роналдо био најбољи стрелац свих лига Петице.
У години којој ћемо се за неколико сати захвалити ни на чему, Роналдо је успео да постигне 33 гола у Серији А. Ниједан други играч, не само у Италији, већ у Топ 5 лига, није имао толико првенствених погодака у 2020. години.
Други на овој листи је Роберт Левандовски који је ове године доминирао и са минхенским Бајерном освојио све могуће трофеје, постигао је 2020. године 32 гола за немачког гиганта у Бундеслиги.
Треће место заузео је Ћиро Имобиле из Лација, који је у небескоплавом дресу постигао 28 голова у Серији А.
Следе Мохамед Салах из Ливерпула и норвешко чудо од детета из Борусије Дортмунд Ерлинг Халланд, који су постигли по 23 гола у Премијер лиги, односно Бундеслиги.
Препоручујемо
ПАКЛЕНА КОНКУРЕНЦИЈА: ФИФА одабрала тројицу играча за најбољег фудбалера света
11. 12. 2020. у 17:28
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (0)