ШОК У КУП КРАЉА: Атлетико елиминисан од трећелигаша
ШПАНСКИ фудбалски куп Краља познат је по изненађењима у шеснаестини финала јер је правило да нижелигаши дочекују екипе из Примере.

EPA-EFE/JON RODRIGUEZ BILBAO
Не дешава се ипак тако ћесто да трећелигаш избаци великана попут Атлетико Мадрида, а управо то је успело вечерас момцима из Корнеле.
Гол одлуке постигао је већ у седмом минуту штопер Адријан Хименез који је пре две године био члан Б тима јорганџија. Атлетико до краја утакмице није успео ни да изједначи, а од 63. минута имао је и играча мање, после искључења Рикарда Санчеза.
Корнела је иначе део ширег подручја Барселоне, а први сусед им је славни Еспањол.
Од екипа из Примере елиминисане су још и екипе Селте која је поражена са 5:2 од Ибице и Хетафеа од кога је минималним резултатом боља била Кордоба.
Лидер Сегунде Сарагоса поражена је од Алкоркона, нижелигаша који је пре десет година направио највеће изненађење у Купу, стигавши до четвртфинала, избацивши успут и то у две утакмице Реал Мадрид (4:0 и 0:1).
Препоручујемо

КОСАНОВИЋ ЗВАНИЧНО: Војводина у петак добија новог спортског директора
06. 01. 2021. у 18:26

СЕРИЈА А: Срби стрелци у поразима својих екипа, Швеђанин од јунака до трагичара Болоње
06. 01. 2021. у 17:39

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Неприкосновени Реал долази на "Метрополитано" да додатно загорча живот свом великом градском ривалу
СЕДАМ везаних победа или прекид перфектне серије? Реал Мадрид у суботу стиже на „Метрополитано“ са савршеним учинком у сезони, док Атлетико под вођством Дијега Симеонеа тражи начин да врати самопоуздање после слабог првенственог старта и пораза од Ливерпула у Лиги шампиона. Напетост и улози су максимални и сигурно је да нас очекује прав спектакл у престоници (16.15).
27. 09. 2025. у 07:20

ДОНАЛД ТРАМП ШОКИРАО АМЕРИКАНЦЕ: Најавио нешто што нико није очекивао!
Најновије вести из Беле куће, после последњег обраћања Доналда Трампа, председника Сједињених Америчких Држава, изненадиле су јавност у тој земљи.
26. 09. 2025. у 19:19

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (0)