ЛЕГЕНДА АТЛЕТИКА НА НОВОМ ЗАДАТКУ: Фернандо Торес преузео Б тим "јорганџија"
ЛЕГЕНДАРНИ фудбалер Атлетико Мадрида Фернандро Торес, средином 2019. године завршио је импозантну каријеру и одлучио је да крене да се бави тренерским послом.

НА новом задартку - Фернандо Торес/Фото: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez
Популарни "Ел Нињо" се почетком јесени прошле године вратио у редове "јорганџија" – али у улози тренера млађих селекција.
Сада је уследио нови искорак у тренерској каријери. Наиме, Торес је постао шеф стручног штаба Б тима, клуба из престонице Шпаније.
Позиција на којој се сада налази омогућиће бившем играчу тима са "Ванда Метрополитана" да више сарађује са тренером првог тима Атлетика - Дијегом Симеонеом који је и њему био стратег.
Овај сјајни фудбалер је за Атлетико одиграо 404 утакмице и постигао 129 голова. Ипак, није успео да освоји Ла Лигу са овим клубом.
Но, треба рећи да је 2018. године са "јорганџијама" освојио Лигу Европе, а мало је недостајало да дође до трофеја и у Лиги шампиона, али је 2016. године Реал био бољи у финалу.
Пред Торесом је доста посла. Б тим Атлетика се такмичи у трећој лиги Шпаније и налази се на последњем десетом месту своје групе са учинком од једне победе, два ремија и пет пораза.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо

ШТА ЋЕ МЕНИ ДЕСЕТ ФЕРАРИЈА И ДВА АВИОНА? Садио Мане још једном одушевио свет
17. 01. 2021. у 16:36

ПОТОП ФИОРЕНТИНЕ: Наполи се поигравао са ривалом, бројао до шест (ВИДЕО)
17. 01. 2021. у 16:02

ХРВАТ ЋЕ ИГРАТИ ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Дилеме су отклоњене, Манџукић потписује за Милан
17. 01. 2021. у 15:44

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

БРУКА! Србија покрадена на Евробаскету као нико!
Европско првенство у кошарци, Евробаскет 2025, дошло је до нокаут фазе, али пре меча Србија - Финска љубитељи кошарке су прилично запањени неким видео доказима о томе како су изабраници Светислава Пешића покрадени.
05. 09. 2025. у 12:30

Огроман леш мистериозног бића испливао на познату плажу, сви се питају ШТА ЈЕ ТО? (ФОТО)
ЛЕШ тајанственог и огромног створења испливао је на популарну плажу Kефн Сидан на југу Велса и изненадио локалне становнике и туристе, јавља Сан.
04. 09. 2025. у 18:31
Коментари (0)