БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ИМА НОВОГ СЕЛЕКТОРА: Бугарин сео на клупу наших комшија

Часлав Вуковић

21. 01. 2021. у 15:58

БУГАРСКИ тренер Ивајло Петев нови је селектор фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ИМА НОВОГ СЕЛЕКТОРА: Бугарин сео на клупу наших комшија

Фото: EPA-EFE/STRINGER

Пред овим 45-годишњаком из Ловеча је тежак задат - да проба да одведе наше комшије на Светско првенство. БиХ је у квалификацијама у групи са Француском, Украјином, Финском и Казахстаном.

Одлуку о новом селектору донео је Фудбалски савез Босне и Херцеговине у четвртак. Бирало се између Сергеја Барбареза и Петева. Бугарина су подржали српски и хрватски представници, док су за Барбареза били бошњачки.

Ивајло Богданов Петев је играчку каријеру завршио 2010. године и читаву је провео у домовини, осим једне сезоне, када је играо за грчку Трикалу.

Први тренерски посао је некадашњи везиста имао у Лудогорецу, који је тренирао од 2010. до 2013. године.

Водио је још Левски, АЕЛ Лимасол, репрезентацију Бугарске, Динамо Загреб, Омонију, Ал Квадисју и Јагелонију.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Неприкосновени Реал долази на Метрополитано да додатно загорча живот свом великом градском ривалу

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Неприкосновени Реал долази на "Метрополитано" да додатно загорча живот свом великом градском ривалу

СЕДАМ везаних победа или прекид перфектне серије? Реал Мадрид у суботу стиже на „Метрополитано“ са савршеним учинком у сезони, док Атлетико под вођством Дијега Симеонеа тражи начин да врати самопоуздање после слабог првенственог старта и пораза од Ливерпула у Лиги шампиона. Напетост и улози су максимални и сигурно је да нас очекује прав спектакл у престоници (16.15).

27. 09. 2025. у 07:20

Коментари (0)

КРАЈ ОГРАНИЧЕЊА – Хуаwеи Пура 80 нуди и моћне камере и све апликације на дохват руке