ИТАЛИЈАНИ РАЗАПЕЛИ МИЛАН: "Росонери" миљеници беле тачке, Звезда открила све мане Пиолијевог тима
ИТАЛИЈАНСКИ медији су, наравно, са великом пажњом испратили реванш утакмицу 1/16 финала Лиге Европе Милана и Звезде после којег су "росонери" уз много муке прошли даље, иако у двомечу нису успели да победе српског шампиона.

FOTO: AP
Укупно 3:3 на крају бурне утакмице у којој су "росонери" дрхтали као прут за пролаз буквално до последњих момената меча. И онда им је мало шпански судија Хил скратио муке не дозволивши Београђанима да изведу последњи корнер.
Ево и шта кажу италијански портали највећих медија у земљи након проласка Милана у осмину финала.
"Милан је у следећој рунди, али колико тешко! Са Звездом нерешено и на Сан Сиру", гласи наслов најтиражнијег спортског дневника на "чизми", миланског "Ла Газзетта делло Спорт"-а.
Аутор извештаја утакмице констатује да је пролаз Пиолијевог тима буквално једина ствар која ће се памтити.
- Једина добра вест вечерас је пролаз у осмину финала Лиге Европе, што, очито, није мала ствар, али и даље је једини позитиван моменат у вечери у којој је Милан мало показао против Звезде. Нека буде одмах јасно: са сличном партијом, европски пут Милана биће завршен већ на следећем кораку - пише у уводу извештаја меча у Милану.
Римски "Цорриере делло Спорт", у готово пресликаном опису меча, у наслову констатује колико је Милан био близу елиминације од Црвене звезде.

FOTO: AP
"Милан је у осмини финала Лиге Европе, али колико је страха било од Станковића", наслов је извештаја у поменутом медију.
- На Сан Сиру је било 1:1 са Звездом, после егала 2:2 у првом мечу. "Росонери" иду даље захваљујући голу више у гостима. Бен је одговорио на гол Кесија, али је на крају бивши играч Интера изгубио битку против Пиолија - каже се у уводу извештаја са утакмице.
Торински "Туттоспорт" је у извештају под насловом "Милан се намучио, али је у осмини финала", изнео и један занимљив податак, а то је да је Милан поритв Звезде извео већ 18. пенал ове сезоне!
- Милан је извео најмање три пенала више од свих екипа из пет најачих лига ове сезоне, рачунајући сва такмичења. Кеси је тако успео да постигне свој осми гол ове сезоне, а седми са беле тачке - подсећа аутор извештаја.
Главни утисак торинског гласила је идентичан као и у осталим медијима - памти се само пролаз даље.
- Милан иде у наредну рунду Лиге Европе. Против Станковићеве Звезде, са играчем више од 70. минута, на "Сан Сиру" је било 1:1 (Бен је поништио гол Кесија са пенала), али Милан иде даље захваљујући егалу 2:2 из првог меча. После пораза у дербију од Интера, пролаз у Лиги Европе је оно што је било потребно Милану, али ће на победу још морати да сачекају: већ четири меча су без тријумфа, али је једно по једно, Милану је сад најбитнији био пролаз даље.
(Телеграф)
Препоручујемо

ДЕГЕНЕК: Поносан сам на своје саиграче, заслужили смо да прођемо даље!
25. 02. 2021. у 23:59

ПОГЛЕДАЈТЕ СВЕ ГОЛОВЕ СА "САН СИРА": Храбра Звезда се није обрукала (ВИДЕО)
25. 02. 2021. у 23:28

ПОДЕЛА БОДОВА У "ГРАДУ ЉУБАВИ": Реми је по мери оба вечерашња ривала
ПОСЛЕДЊИ меч данашњег програма Серије А одиграће Верона и Каљари који се састају на "Бентегодију" од 20 часова и 45 минута.
28. 04. 2025. у 12:22

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Они који деле санкције Русима - ово нису могли ни да сањају
РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а једна вест из спорта - шокирала је оне који Русима уводе санкције.
28. 04. 2025. у 20:00

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (1)