НИШТА ВАМ НИЈЕ СВЕТО: Људи се играју са животом малог Гаврила, скида се на стотине лажних налога са сајта за лицитацију!
ЈУЧЕ је осванула вест у којој се наводи да је хуманитарна организација "Заједно за живот" ставила на аукцију капитенску траку коју је Кристијано Роналдо бацио приликом изласка с терена, а све с циљем помоћи малом Гаврилу.
Foto: Printskrin
Ипак, неко је то схавтио као игру и почео да се срамота. Одређена група људи показала је да им ништа није свето, па ни живот једне болесне бебе.
Постоје данас и хумани људи, као што је ватрогасац Ђорђе Вукићевић који је нашао траку коју је на траву стадиона "Рајко Митић" бацио Кристијано Роналдо.
Он је без размишљања донео одлуку на учини добро дело. Траку је поклонио фондацији "Заједно за живот", коју води Јован Симић, млади хуманитарац, који је и раније путем своје фондације радио хуманитарне аукције за спортске реквизите.
И све је почело савршено, пљуштале су понуде, стигло се брзо до милион динара, сви највећи светски медији пренели су вест и многи су се надјачавали с понудама.
Међутим, како је време пролазило све је кренуло низбрдо због људи који су ово схватили као игру. Наиме, многи корисници који су се тек регистровали само због ове траке, кренули су да дижу понуде за неколико милиона, па је цифра преко ноћи достигла невероватних 120 милиона евра.
Фото: Принтскрин
То је био аларм за све у Лимунду да нешто није у реду. Почеле су да се проверавају све понуде и да се скидају све лажне, а било их је на стотине.
Тренутно програмери и безбедносни тим Лимунда проверава сваку понуду и брише их са сајта, па ће лицитација бити настављена тек након што се изврши безбедносна провера и након што се обришу све лажне понуде неодговорних појединаца.
Позвали смо Јована Симића за коментар и он је био видно разочаран због целе ситуације.
- Немам праве речи да искоментаришем ситуацију која се догодила током аукције. Људи из сигурносног тима Лимунда су од јутрос на ногама и уклањају лажне понуде. Свима нам је приоритет мали Гаврило и његова породица. И то је место на којем треба да буде читав фокус ове акције. Позивам људе да шаљу СМС 973 на 3030 јер малом Гаврилу фали још 2 милиона евра за лечење - рекао је Јован Симић који води фондацију "Заједно за живот".
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
СРБИЈА НА НОГАМА, ШАНСА ЗА ГАВРИЛА! Роналдова трака прешла три милиона динара
30. 03. 2021. у 21:06
ОН ЈЕ НАШАО РОНАЛДОВУ ТРАКУ: Херој ватрогасац који ће спасити Гаврилу живот
30. 03. 2021. у 20:51
ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ПОМОЋ ГАВРИЛУ: Роналдова трака достигла цену од милион динара
30. 03. 2021. у 17:57
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)