КРАЈ СЕРИЈЕ ПЛАВАЦА: Вест Бромвич нанео први пораз Челсију од јануара

03. 04. 2021. у 15:40

ФУДБАЛЕРИ Вест Бромвич Албиона приредили су праву сензацију на Стамфорд Бриџу, савладавши Челси са 5: 2.

John Walton/Pool via AP

Ови бодови су важни за екипу коју предводи Сем Алардајс, која је на 19. месту са 21 бодом, седам бодова мање од Њукасла који је у зони спаса.

Ништа није наговештавало овакав исход јер је Челси већ у 27. минуту преко Пулишића дошао у вођство. Али само два минута касније Тијаго Силва је због другог жутог морао да напусти терен.

Такав исход најбоље је искористио Матеус Переира, који је у судијској надокнади првог полувремена постигао чак два гола и на одмор се отишло са вођством Вест брома.

Потом је Робинсон погодио у 63. минуту, а пет минута касније и Диање за 4:1.

Маунт је у 71. минуту смањио, а коначних 5:2 поставио је Робинсон голом у судијској надокнади.

Невероватан успех екипе која се бори за опстанак, нарочито када се зна да Челси није примио гол на Стамфорд бриџу 674 минута и сад им екипа која се бори за опстанак "ували" пет комада?!

ово је иначе била прва победа ВБА на Стамфорд бриџу од далеке 1978. године.

Утакмицу је обележио и повратак Банета Ивановића на Стамфорд бриџ, али је некадашњи штопер Челсија на терену провео само 15 минута пошто је повређен после дуела са Тимом Вернером.

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08