ЛИГА ШАМПИОНКИ: Челси и Барселона за трофеј

Оља Мркић

02. 05. 2021. у 21:25

ФУДБАЛЕРКЕ Челсија и Барселоне бориће се за пехар Лиге шампиона за жене.

ЛИГА ШАМПИОНКИ: Челси и Барселона за трофеј

EPA/EFE

Челси је до финала дошао победом против Бајерна у реваншу са 4:1 након што је Бајерн славио у првом мечу са 2:1.

Повео је Челси преко Франческе Кирби већ у 11. минуту, али је Задразил одговорила у 29. На одмор се отишло уз вођство домаћих 2:1 након поготка Ји Со-Јун.

Сјајна Пернил Хардер повисила је на 3:1, а другим голом на утакмици Кирби је поставила коначан резултат и одвела Челси у финале, прво у историји у овом такмичењу.

У другом полуфиналу Барселона је савладала Пари Сен Жермен 2:1 (у првом мечу било је 1:1) и тако обезбедила меч за пехар.

У овом мечу све је решено у првом полувремену. Барселона је уз два гола Лиеке Мартенс након пола сата игре водила 2:1. Утешни гол за Парижанке дала је Марија-Антоанета Катото.

Барселона је тако уписала прву победу против Пари Сен Жеремена у Лиги шампиона, до сада су се два тима састајала шест пута.

Актуелне шампионке, фудбалерке Лиона елиминисане су ове године у четвртфиналу од Пари Сен Жермена.

Финале ће бити одиграно 16. маја у Гетенборгу. Оба тима боре се за први пехар са том разликом што је Барселона већ једном играла финале. Уколико победи Челси то ће бити други трофеј за неки енглески тим (једном је шампион био Арсенал). Ниједан шпански тим никада није освојио Лигу шампиона у конкуренцији жена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Они који деле санкције Русима - ово нису могли ни да сањају

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Они који деле санкције Русима - ово нису могли ни да сањају

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а једна вест из спорта - шокирала је оне који Русима уводе санкције.

28. 04. 2025. у 20:00

Коментари (0)

GATES OF OLYMPUS SUPER SCATTER САМО НА SOCCERBET-У