ФСС УПОЗОРИО КЛУБОВЕ: Ко нема тренера остаје без бодова
ДИСЦИПЛИНСКА комисија Фудбалског савеза Србије упозорила је клубове прва два ранга без шефа струке да, уколико наставе са праксом изврдавања прописа, у наредном периоду могу бити кажњени одузимањем бодова.

Фото: ФСС
Такву могућност допушта члан 97 Дисциплинског правилника ФСС.
Чланови првостепеног органа најавили су да немила пракса клубова Супер и Прве лиге Србије оставља простор и чак налаже ригорозније казне.
Под посебном лупом налази се пет клубова: ОФК Бачка, новосадски Пролетер, Раднички 1923, Трајал и краљевачка Слога. Ниједан од њих није решио проблем недостатка тренера са ПРО лиценцом.
Комисија је за почетак изрекла новчане казне. Каса суперлигаша из Бачке Паланке олакшана је за 200.000 динара. Исти пропуст, на основу пријава делегата, коштаће прволигаше, крагујевачки Раднички, Трајал и Слогу, по 100.000. По истом члану, покренут је поступак против суперлигаша Пролетера.
Подсетимо, ниједан од спорних клубова није именовао шефа стручног штаба после разлаза са претходницима. Клупа ОФК Бачке, скоро месец дана, након растанка са Миланом Куљићем стоји упражњена. Суперлигаши и прволигаши одиграће још два кола.
Препоручујемо

УЕФА УЗИМА СТВАР У СВОЈЕ РУКЕ: Драконска казна очекује српски фудбал и клубове
10. 05. 2021. у 11:12 >> 14:03

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!
Брага у четвртак од 21.00 дочекује Црвену звезду на стадиону “Муниципал де Брага” у оквиру трећег кола Лиге Европе, са јасним циљем – да настави стопроцентан низ у Европи. Док Португалци блистају на међународној сцени, београдски црвено-бели у Португал стижу под притиском, са само једним освојеним бодом и озбиљном потребом да преокрену лошу форму ван "Маракане".
23. 10. 2025. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)